otrdiena, 2009. gada 17. novembris

Pirmssvētku maize:)

Avots- Искусство кулинарии от кулинарной академии Le Cordon Bleu, Lilia (cookschool.ru)
Lielā sīpolu maize
Vajag:
90 g sviesta
550 g sakapātu sīpolu
sāls
1 paciņa ( 7 g!) sausā rauga
apmēram 650 g miltu
225 g piena
40 g sīrupa (nu, īstenībā neesmu pilnīgi droša, ka патокa ir sīrups, taču ja nav патокa’s, tad- parastu sīrupu. Iespējams, labāk tumšo)
3 olas
Gatavošana:Uzlikt lielu panu uz uguns un izkausēt 25 g sviesta. Pievienot sīpolus un 0,5 TK sāls. Apcept, bieži apmaisot, kamēr sīpoli mīksti un zeltaini (kādas 30 minūtes). Noņemt no uguns.Lielā traukā sajaukt raugu, 150 g miltu un 2 TK sāls. Uzlikt kausiņu uz uguns un uzsildīt (līdz 47-52 C) pienu, sīrupu un pārējo sviestu. Ar mikseri lēnā ātrumā pakāpeniski sakult šķidrumu ar miltu maisījumu. Palielināt ātrumu, maisīt 2 minūtes. Iemaisīt 2 olas un 225 g miltu. Maisīt vēl 2 minūtes, beži novācot mīklu no trauka malām. Atlikt malā 30 g sīpolu, pārējos sajaukt ar mīklu. Tad pievienot 240 g miltu. Mīklai jābūt mīkstai. Likt mīklu uz pārkaisītas ar mīkliem virsmas, mīcīt kādas 10 minūtes, kamēr mīkla kļūd gluda un elastīga, iespējams, vēl vajadzēs kādus 70 g miltu. Izveidot no mīklas bumbu, ielikt ietaukotā traukā, pārklāt ar lina dvieli un atstāt siltā vietā (27-30 C) rūgt kādas 30 minūtes, kamēr mīklas apjoms nedubultosies. Lai pārbaudītu mīklas gatavību, iedurt ar pirkstu uz 1 cm- ja paliks bedrīte- viss notiek. Uzkarsēt krāsni līdz 180 C. ietaukot apaļu gredzena veida formu ar noņemamām malām un 25-26 cm diametru. Apmīcīt mīklu ar dūrēm, likt uz virsmas. Sadalīt uz pusēm. Kartu daļu savīt biezā vītnē, savīt tās savā starpā, likt formā. Cept 40 minūtes. Sakult olu tasē, pārziest maizi, apbērt ar pāri palikušajiem sīpoliem. Cept vēl 20-25 minūtes. Pārbaudīt gatavību- pieklauvējot pie maizes apakšas, skaņai jābūt dobjai. Atdzesēt 10 minūtes formā, tad izņemt un pilnībā atdzesēt uz restes.
Iespaidi: tā nav ātrā maize, kuru iespējams izcept darba diena svakarā (nu, katrā ziņā es nemēdzu šādus varoņdarbus veikt), tā prasa noskaņojumu, brīvdienu un mieru. Apraksts ir garš, taču process noteikti nav nedz sarežģīts, nedz ļoti darbietilpīgs. Man nav miksera, tāpēc visas aprakstītās manipulācijas veicu ar koka karoti un rokām, cepu uz paplātes, nevis formā un no pusporcijas sanāk veikala baltmaizes izmēra bize. Galvenais- tā noteikti ir garšīgākā, smaržīgākā un visādā ziņā izcilākā baltmaize, kuru esmu cepusi. „Сдобная булкa”- tāda tā ir. Brīnumaina. Un recepte ļoti precīza.

2 komentāri:

  1. Sveika!Izklausās garšīgi, gribētos izmēģināt! Saki, lūdzu, vai cukura sīrupu gatavo pati vai pērc? Kur to var nopirkt? Viola

    AtbildētDzēst
  2. Sveika, Viola! Sīrupu es pērku Stokmanā, sadaļā, kurā ir ievārījumi. Gaišais cukura sīrups "Dansukker".

    AtbildētDzēst