otrdiena, 2012. gada 6. marts

ziemas pēdējais skaistums

grēks sūdzēties, ziema bija ļoti saudzīga, taču pašlaik man trūkst pacietības tās turpinājumam. Auksts vējš, sniegs- bet es vairs  nespēju vilkt neko ziemīgu un salstu plānajā mētelī. Pati vainīga, protams.
Bet nu ne par to.
Toties ziemā ir iespējami šādi grafiskie skati- manas mājas pagalmā, kuru es mēdzu fotografēt visos gadalaikos, regulāri nonāk milzīga vārnu kolonija. Diezgan trokšņaini nonāk, jāsaka. Bet skaisti. Fotogrāfijas, ja kas, nav melnbaltās, pavisam parasts režīms.

Un tad vēl ziemā (reti sanāk visu ierakstu savilkt kopā tematiski:)) ir iespējami šādi ēdieni (jo manā mājā negaidīti nonāca vistas desa no "Gaļas meistaru" veikala).
Briseles kāposti ar puraviem un desu
Vajag:
250 g briseles kāpostu, noņemt virslapas, pārgriezt
1 paprika, sagriezta
1 desa (nu, tāda ka liela kūpināta sardele)
1/2 purava kāts
ķimenes, 1 TK eļļas
Gatavošana:
Uzkarsēt TK eļļas, pievienot ķimenes, pēc minūtes- smalkos gredzenos sagrieztus puravus. Pēc 3-4 minūtēm- briseles kāpostus, sagrieztu desu, papriku, nedaudz ūdens. Sautēt 10 minūtes, pārkaisīt ar pētersīļiem.Garšīgi!

6 komentāri:

 1. Par desēdienu nekomentēšu, gaļu neēdu :), bet skats pa logu burvīgs! Un man aŗi- vairs nav pacietības, kā gribas pavasari, lai ziema iet prom ar visiem saviem vīrusiem!!!

  AtbildētDzēst
 2. šausmīgi apnicis nemitīgais visa organisma sasprindzinājums, lai turētos pretī aukstumam:(

  AtbildētDzēst
 3. ... it sevišķi šīs divas pēdējās dienas... man te ir viena neapsildīta telpa- vējtveris, kad tajā ieeju, tāda sajūta kā tad, kad bija - 20 grādi ārā... nesaprotami.

  Bildes smukas. Arī desa! Gaidām pavasari! :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. man ir krāsns apkure un pirms nedēļas jau likās- viss, sezona slēgta. Nē, nav gan.

   Dzēst
 4. Vakar no nodarbībām nākot man meitiņa teica : "Atkal vārnu meitenes pikniku taisa, kamēr vārnu puikas strādā" ... tad nu - piknikus jātaisa, lai pavasari pievilinātu:) to desu pagalmā:)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. 8.martu svin, tāpēc daži strādā, bet citiem- pikniks.

   Dzēst