trešdiena, 2013. gada 1. maijs

jauns rīks manā virtuvē:)

ceļā uz veselīgo dzīvesveidu, jā.
Tiku pie tāda papildinājuma katlam, kas ļauj gatavot ar tvaiku. Manā virtuvē, manuprāt, visa ir par daudz un nekādi papildus tvaicēšanas katli šeit nav paredzēti, tāpēc biju lielā sajūsmā par to, ka Visums man ir palīdzējis ar šo problēmu. Jo šādu papildelementu no metāla esmu redzējusi jau gadiem "Rito", bet metāla man nepatīk, nerūsējošais nekad neizskatās tīrs un vispār pārklāsies ar to, ar ko pārklājas tējkannas (nu, tāda man ir fantāzija). Un te es ieraudzīju tādu no silikona- aplis ar caurumiem, kas ieliekams parastā katlā un viss notiek. Un tiešām- notiek!
Tagad esmu ļoti pārņemta ar tvaicēšanu. Un kaut gan tvaicēt vēl īsti nav ko, tvaicēju saldētos brokoļus:)) Katru dienu:)) 4 minūtes!
Un tad pārkaisu ar "Džiugas" cieto sieru un esmu ļoti priecīga par attiecību "laika ieguldījums-rezultāts".
Un tad vēl viens ēdiens. To gan pretrunīgāk vērtēju.
Tvaicēti-sacepti cigoriņi
Vajag:
cigoriņus
žāvētas gaļas šķēles (man bija tītars)
rīvēts siers
pāris pilienu eļļas trauka ieziešanai
Gatavošana:
Vispirms jāpagatavo ar tvaiku cigoriņi (20 min.)
Tad tos liku ar tītara šķēlēm karstumizturīgā traukā, pārkaisīju ar rīvētu sieru un sacepu (180 C, 20 min)
Komentāri un iespaidi:
Es šādu ēdienu ēdu ciemos un bija ļoti garšīgi, taču tur vēl bija bešamela mērce, ar kuru tas viss tika pārliets (nu, zem siera kārtas). Es bešamelu neprotu gatavot, turklāt apzināti nelieku kopā miltus un gaļu bez liekas vajadzības, tāpēc iztiku. Cigoriņu garša (rūgtena) un struktūra (tāda nedaudz dzīslaina) ne visus sajūsminās, bet nu ja tas viss netraucē- garšīgi.
 

7 komentāri:

 1. ak, lūdzams pareklamē - to silikona apli (kur pirki utt utt utt).. :) paldies jau iepriekš.. !!!

  AtbildētDzēst
 2. Reiz redzēju raidījumā, kā Džeimijs Olivers ieliek katlā ar nelielu daudzumu ūdens caurduri un sautē dārzeņus. Neesmu vēl mēģinājusi, bet taisos :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. ā, Sirmais arī tā darīja. Man ir caurduris kā bļoda, nevis siets, nekā nevar savienot ar katlu. Noteikti izdosies ar sietu, vienīgi kā tur vāku uzlikt...Pastāsti, kad izmēģināsi!

   Dzēst
 3. Atbildes
  1. Es pirku Rimi, dārzeņu nodaļā, nedaudz pāri 60 sant. 2 gb. Vienmēr ir arī Stockmann.

   Dzēst