pirmdiena, 2015. gada 8. jūnijs

Getliņu tomāti

pirms dažām dienām biju ekskursijā Getliņu poligonā un tomātu siltumnīcās- pilnīgi ne šī bloga sakarā, viena ekoloģiskā projekta ietvaros. Lielu iespaidu uz mani atstāja šī vide- to vajadzētu redzēt visiem, kas veikalā spriež par tomātiem, kas auguši "miskastē" (pretstatā megaekoloģiskajiem Mārupes:)))

Pati vide ir ārkārtīgi tehnoloģiska, ja nezini- kas tie par pauguriem, to nav iespējams saprast- ne mazākās smakas, aug zālīte un ganās aitas.

Siltumnīcas ir pamatīgā attālumā no atkritumu pārstrādes, tomāti nekādā veidā nesaskaras nedz ar zemi, nedz gaisu. Ļoti interesanti un pārliecinoši- tomāti aug akmens vatē, tos apputekšņo kamenes, elektronika atver jumtu vēdināšanai, darbinieki ar mazām mašīnītēm brauc starp rindām un lasa ar rokām. Apmeklētājus iekšā nelaiž, bet nu visu siltumnīcu var redzet aiz stikla. Smaržo labi, tikai ne tik intensīvi, kā mazās lauku siltumnīcās.

Ļoti tīra, pat sterili tīra, urbāna un civilizēta vide.

Un viss viņu sakars ar Gētliņiem ir tas, ka siltumnīcas apsilda gāzes dedzināšanas motoru atdzišanas siltums.

Veikals man arī patika- tajā ir trīs preces (trīs tomātu šķirnes):))). Ļoti minimalistisks! (visi ideālie- pa 3 eiro, šķībie- pa 2). Un tie aveņu tomāti smaržo tā, kā tirgū smaržos vēl tikai pēc mēneša.

Vienvārdsakot- man arī bija muļķīgas fantāzijas un aizspriedumi, vairs nav (nu, jāsaka arī līdz šim man tas neliedza paretam (jo dārgi) nopirkt kādu tomātu.

P.S. Ak, jā, un tā, protams, pēc visiem noteikumiem ir bioloģiskā saimniecība, nekādas mēslošanas ar ķimikālijām, steidzināšanas un ko tur vēl tomātiem dara:)
fotogrāfija no tīmekļa

4 komentāri:

 1. Paldies, cik interesanti! Es arī gribētu tur paekskursēt...

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Aija, veikals ir savienots ar siltumnīcu, tur var redzēt visu, ko redzēju es:) Ā, visu pārejo no tas vietas arī vairāk vai mazāk var redzēt, jo pašā teritorijā jo nelaiž. Nu, konferenču telpu neredzēsi, bet nu par to nevajadzētu skumt:))
   Vienīgi, protams, neviens nepastāstīs... nezinu, no cik cilvēkiem sākas grupa, mēs bijām daudz.

   Dzēst
 2. Atbildes
  1. jā, tieshi tie, tikai svaigi vākti un svešu cilvēku nečamdīti:)) Lielie dzeltenie, aveņu un tad tādi lieli sarkani. Cena viena. Mums skaidroja, ka viņu veikalā ir pašizmaksa, bet lielveikalos- izsolē samaksātā lielākā cena+veikala peļņa. Līdz ar to- divreiz dārgāk.
   Protams, braukt uz turieni speciāli ir jēga tikai, ja daudz vajag vai blakus dzīvo/strādā, bet nu kamēr iepirkāmies, daudzus redzēju, kas pilnām kulēm pērk.
   Kā jau minēju- šķībie, ne tik glītie, dīvaina izmēra- pa 2 eiro.
   Pa vasaras vidu nebūs, jo zemāku cenu laist nevar un tajā laikā, kad pilns tirgus- neaudzē.

   Dzēst