svētdiena, 2010. gada 3. oktobris

biezpiena sacepums vai kekss

Avots-Korica, edimdoma.ru
Vajag:
500 gr biezpiena
100 g sviesta, izkausēt
4 olas
1 glāze pūdercukura
1 citrona sula
1 glāze mannas
Var pievienot jebkurus žāvētos augļus vai- ļoti garšīgi- citrusaugu sukādes.
Gatavošana: izkausētu sviestu sajaukt ar pūdercukuru, citrona sulu, biezpienu, olām, mannu, kārtīgi samaisīt, atstāt uz 20 minūtēm. Pievienot sukādes, likt iesviestotā un ar mannu pārkaisītā cepamā formā (man ir tāda šaura, apmēram 25 cm gara taisnstūra. Cept 180 C ap stundu. Ja cepšanas laika otrajā pusstundā liekas, ka pārāk tumšs būs- apsegt ar foliju un cept tālāk. Atdzesēt.
Iespaidi: man ļoti garšo biezpiena un mannas kombinācija. Sanāk kaut kas vidējs starp keksu un sacepumu. Protams, nav diētisks, taču neviens jau neliek katru dienu ēst keksus ar 100 g sviesta. Par brīvdienu brokastīm to var pārvērst, visu izdarot vakarā un cepamo formu ar mīklu ieliekot līdz rītam ledusskapī. Nu, tas gadījumā, ja no rīta trūkst entuziasma kausēt sviestu:)

2 komentāri:

  1. Anita, es nesen savā blogā ieliku recepti, kur nav sviests klāt, zini, arī ir ok... Nu bet AR sviestu noteikti ir vēl garšīgāk! :) :)

    AtbildētDzēst
  2. A, tūlīt paskatīšos. Ir ļoti garšīgi, bet nu mani nesajūsmina tie 100 grami. Jo nav jau cepumi, kurus apēd divus mazus un ir miers:)

    AtbildētDzēst