svētdiena, 2011. gada 23. oktobris

biezpiena eksperiments

sen jau divas biezpiena gatavošanas receptes gaidījušas savu laiku. Beidzot vienu īstenoju. Taisīju ziņkārības pēc, nekādas praktiskās vajadzības, taču šajā jomā man daudz vairāk patīk darīt kaut ko noderīgu, tādēļ aizdomājos- kāda varētu būt praktiskā vajadzība taisīt biezpienu no kefīra?:) Nu vispār daži apsvērumi man nāk prātā. A) biezpiens tiek ēsts ļoti reti un nevar zināt- kad tieši to vajadzēs; b) draugi uzdāvinājuši 5 litrus kefīra- ko nu? c) rezerve brīvdienas rītam, kuram nav nekā ēdama/garšīga, d) kefīram bija megaatlaides veikalā, tika iepirktas 12 pakas; e) tas ir mans iemelsls- nopirku kefīru un pēkšņi aizbraucu uz vasarnīcu. Vajadzētu vai nu stiept līdzi (nereāli), vai nu- izliet (oj, nē); f) jums garšo tieši šāds biezpiens- maksimāli krēmīgs un homogēns; g)piemājas mazveikalā nebija biezpiena, taču bija kefīrs. Tātad- samērā daudz pavisam reālu iemeslu.
Es nopirku kefīru jīnija beigās, aizbraucu uz vasarnīcu, bet kefīru iegrūdu saldētavā. Un vakar beidzot izņēmu.
No kurienes recepte- nepierakstīju, tā visu vasaru klejoja pa krievvalodīgo tīmekli, taču liekas, ka laperla-foto.livejournal.com.
Vajag:
1 l kefīra
Gatavošana: sasaldēt kefīru saldētavā. Tad likt ledus bluķi sietā (vai ar marli pārklātā caurdurī) un atstāt uz 8 vai vairāk stundām. Viss.
Iespaidi: man vajadzēja 12 stundas, man ir vēss virtuvē. Atgriezu papīra kārbas galu un uz tā noliku vertikāli sietā. Biezpiens ļoti krēmīgs, maigs un delikātas garšas- drīzāk kā rikota. Esmu pārsteigta, taču tas, neapšaubāmi, ir biezpiens:)
No litra kefīra sanāca 263 g biezpiena. Tātad- pašizmaksa var būt gan laba, gan ne tik, atkarībā no kefīra cenas. Es izmantoju Limbažu kefīru, pirktu ar atlaidi.

8 komentāri:

 1. un šitais ir biezpiens? un viss? tik jāatsaldē sietā? super. būs tāds jāizmēģina :D

  AtbildētDzēst
 2. Jā, Madara, mana reakcija bija ļoti līdzīga!

  Irēna, paldies! Mani vienmēr interesē- kādā veidā cilvēki (autori) nonāk pie šādām receptēm:)

  AtbildētDzēst
 3. wow! Pārsteidzoši... Un tiešām tiešām garšo pēc biezpiena???????

  AtbildētDzēst
 4. Kas tur pārsteidzošs ? Paņem pienu pielej mazliet kefīru un būs tieši tas pats , pat bez saldēšanas . Apsveicu ar atklājumu :) Visu cieņu Limbažu kefīrs he he ( Labs )

  AtbildētDzēst
 5. Laine, jā, viennozīmīgi pēc biezpiena:)

  Jāni,paldies, man pašai prieks!
  "Bez saldēšanas" tomēr nozīmē karsēšanu, katliņu mazgāšanu, marlē piekāršanu un divu sastāvdaļu esamību mājās. Tātad- šī metode ir visvienkāršākā. Kaut gan, nojaušu, tehnoloģiski sarežģītākais process ļauj iegūt garšīgāku biezpienu.

  AtbildētDzēst
 6. Šovakar pat iešu pēc kefīra. :) Vienīgi vai ir kāda starpība cik % kefīrs?

  AtbildētDzēst
 7. Īva, atvaino, vakar uzkārās dators, neatbildēju. Domāju, ka nekādas starpības. Es izmantoju tradicionālo, kāds nu tas būtu- 2.5?

  AtbildētDzēst