otrdiena, 2014. gada 26. augusts

ideālās pankūkas

joprojām netieku pie brokoļiem- ne Rimi, ne tirgū, ne Idillē- gaidīšu līdz brīvdienām un tad sākšu gatavot no saldētajiem. Neko nesaprotu- nu nav taču sezona jau garām??
Bet nu pankūkas.
Plānās pankūkas man nav nekad sagādājušas problēmas- es tās netaisu uz aci un viena pārbaudīta recepte parasti der ilgiem gadiem. Pati esmu diezgan vienaldzīga, bet nu bērnam šausmīgi garšo, līdz ar to cepu regulāri.
Un, lūk, šī recepte. No tās pašas mājaslapas, ru-kitchen.ru, no kuras bija flotes makaroni. Kas man patīk- tas ir tas, ka katrs sastāvdaļu grams ir savā vietā un rezultāts- absolīti prognozējams. Cepu tagad tikai šīs. Jā, samērā daudz eļļas klāt, bet nu- plānās pankūkas gan neviens neēd veselīgas ēšanas vārdā. Ja cilvēks grib ēst veselīgi nonstopā- viņam nav jācep plānās pankūkas un viss:) Šī nav diētiska recepte, taču rezultāts ir ideāls- ļoti garšīgas, pavisam ne treknas.
Vienīgais, ko varu piebilst no sevis- silti iesaku mīklu taisīt iepriekšējā dienā- nakts ledusskapī ļoti nāk par labu, mīkla nobriest un kļūst vēl labāka.
Vajag:
1 glāze piena
1 glāze ūdens
1 glāze+2 pilnas ĒK miltu
2 olas
1 TK sāls
2 ĒK cukura
ĒK eļļas (man-maksimāli neitrālā, vīnogu kauliņu, kā vienmēr cepšanai)
1 TK cepamā pulvera
Gatavošana:
Lielā traukā likt olas+sāli un cukuru. Ieliet ūdeni un pienu, samaisīt ar putojamo slotiņu. Piebērt precīzi glāzi miltu+ 2 pilnas ĒK. Kārtīgi samaisīt, lai nebūtu kunkuļu. Piebert cepamo pulveri. Pieliet eļļu. Samaisīt. Obligāti atstāt uz 15 min. Uzkarsēt pannu, pārziest ar nelielu daudzumu eļlas. cept. 
Šeit ir fotorecepte, ļoti detalizēta.

6 komentāri:

 1. Mana ideālo pankūku recepte ir ļoti līdzīga šai,tikai es nelieku cepamo pulveri un lieku mazāk sāli un cukuru.Bet recepti noteikti izmēģināšu,jo šķiet,ka šajā receptē ir mazliet mazāk eļļas.
  Un tagad jauka ziņa- Latvijas brokoļi ir Prizmā (precīzāk-pati pirku Dominā). :)
  Evita

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Evita, autore saka, ka cepamais pulveris noder, lai tie mazie caurumiņi rastos)) Man jau nav pret to nekādi iebildumi, pērku bio, jo uz tā ir kaut kāds jauks uzraksts- kaut ko tas nesatur tādu, par ko man nebija nācis prāta, ka cepamais pulveris to var saturēt... neatceros)))
   Sāli un cukuru autore nežēlo, te es gan nezinu, vai tas ir viņas princips- es viņas receptēs pagaidam neko neaiztieku, izņemot eļļas daudzumu cepshanai.

   Evita! Ne pirmo reizi jau paldies par ieteiktumu kur var nopirkt kaut ko!!! Domina man nav tālu, tik baidos shajās brīvdienās tur iet, būs pirmsskolas apokalipse).

   Dzēst
  2. Es balsoju par grieķu virtuvi un brokoļiem.Paziņot,kur tie nopērkami,ja zinu,ir pašsaprotami.:)
   Jautājums par pankūciņām-vai garša ir vairāk salda vai neitrāla?Piemēram,ja gribētu šajā pankūciņā ielikt sāļo pildījumu,jāņem nost cukura daudzums vai sāls to cukura daudzumu izlīdzina?
   Evita

   Dzēst
  3. Zini, es domāju, ka sāļam pildījumam cukurs jāsamazina. Divreiz, domāju. Jo saldas nav, taču viegli saldenas- ir gan.

   Dzēst
 2. Lielākās Maximās ir pieejami brokoļi, bet viņus diezgan ātri izķer.

  AtbildētDzēst