pirmdiena, 2010. gada 19. aprīlis

Kafijas masala

Masala ir apzīmējums jebkuram garšvielu maisījumam. Šis a) liekas man izcili garšīgs, b) ir ajurvēdiski labs (piemēram, kardamons neitralizē kofeīna iedarbību u.t.t.) Es gatavoju nedēļas devu, uzglabāju mazā trauciņā ar ļoti ciešu vāku. Lieku klāt kafijai (apmēram pusTK uz tasi) vai tējai vai karstam pienam uz nakti (nekāda uzbudinoša iedarbība tam nepiemīt).
Vajag: pa 1 TK malta ingvera, kanēļa, kardamona, muskatrieksta (rīvēts svaigs, daudz izteiksmīgāks nekā pirkts maltais), pa pusTK maltu melno piparu un maltu krustnagliņu.
Gatavošana: visu sajaukt.

Siera mafini

Avots- Tata, cookschool.ru
Vajag:
100 g jebkura cietā siera- sarīvēt
2 olas
1 ĒK piena
2 lielas ĒK skābā krējuma
90 g miltu
1 TK cepamā pulvera
Gatavošana:
Miltus kopā ar cepamo pulveri pielikt sieram, samaisīt ar dakšu. Citā traukā nedaudz sakult olas, pieienot tām pienu. Pievienot olas miltu masai, pielikt krējumu, samaisīt.
Ieziest trauciņus ar sviestu, pākaisīt ar mannu, likt mīklu līdz pusei. Cept 210 C apmēram 15 minūtes.
Komentāri: ja cepu pieaugušajiem, ieku vēl sagrieztas olīvas, kaltētos tomātus, kādus garšaugus (oregano, provansas maisījumu, timiānu) var arī bekonu. Bērns atzīst tikai pamata varinatu- nu, faktiski jau tas ir gana labs bez papildinājumiem.

Apdeits pēc pāris dienām: iztaisīju mīklu vakarā un ieliku ledusskapī. No rīta saliku formiņās, ieslēdzu krāsni, noregulēju temperatūru. Tātad, brokastu gatavošana- 3 minūtes. Un nekādu funkcionālu izmaiņu, protams. Mājās nebija skābā krējuma, aizvietoju ar 10% saldo, nedaudz vairāk nekā receptē (kādas 5 ĒK). Ar vienu "bet"- šinī gadījumā izmantoju silikona cepšanas formiņas- tas ir principiāls moments, jo tās nav jāietauko, jāmazgā un arī nekad nekas nepiedeg. Neesmu liela silikona fane, bet no rīta ņemties ar ietaukošanu un tad gaidīt, kamēr varēs izņemt no formiņām- nē. Vienīgi- ja izmantojiet parastas formiņas- vakarā ieziediet ar sviestu, pārkaisiet ar mannu un tukšas lieciet ledusskapī. Un tad no rīta būs prieks un laime:)

vēl veselīgās konfektes

Melnplūmju-mandeļu konfektes
Avots-paldies par iedvesmu la_perla, livejournal
Vajag:
150 g žāvētu melnplūmju
100 g žāvētu aprikožu
150 g mandeļu
1 apelsīns
šķipsna muskatrieksta
šķipsna kanēļa
1 ĒK medus
Gatavošana: izspiest apelsīna sulu, iemērkt tajā augļus uz 40 minūtēm. Uz sausas pannas apcept mandeles, kārtīgi samalt blenderī. Atlikt dažas ĒK riekstu apviļāšanai.
Sasmalcināt blenderī izmērcētos augļus ar garšvielām. Pielikt riekstus,medu, kārtīgi sajaukt. Savelt bumbiņas, apviļāt maltajos riekstos.
Iespaidi: liekas, šīs ir vēl garšīgākas. Plūmes padara garšu pagalam aristokrātisku:)