pirmdiena, 2013. gada 15. jūlijs

ātrās vakariņas karstumā

mans bērns jau nedēļu ir nometnē un, līdz ar to, es jau nedēļu nepērku un negatavoju ēdienu. Pārmaiņas pēc tas ir tik patīkami, ka vārdos nespēju uzteikt. Ar visu to, ka jūlijs ir skaistākais mēnesis tirgū, arī uz turieni neeju- negribu neko pirkt, gatavot un, faktiski, arī est. Siermaizes, avenes no blakus veikala un mērķtiecīga visu dīvaino krājumu apēšana - ko tik nevar atrast mājās, ja ikdienā neaizraujas ar plānošanu! Saldētavā atradu 2 kotletes un pagājušā gada gailenes. Biju priecīga. Brūklenes vairs nesaldēšu, tās nav necik patīkami atrast pēc gada:). Bet vispār man bija interesanti- cik ilgi varēšu nepirkt ēdienu, speciāli negatavojoties šim pasākumam. Draudzene Ieva, kura dažreiz šeit publicēja receptes, iedvesmoja uz krājumu iznīcināšanu un jaunu nepirkšanu, kamēr nav apēsts:)
Diemžēl, karstums padarīja neiespejamu maizes vai plāceņu cepšanu, tāpēc jau pēc 2 dienām bija jāpērk. Nu bet vienalga, veikalā biju 1.5 reizi (par pusreizi uzskatīsim ieiešanu pēc kafijas)- pretstatā iešanai katru dienu, kas ir parasta parādība.
Nu tā, sākumā man bija dārzeņi un arī makaroni:))
Man ļoti patīk šie Dobeles makaroni, kas imitē rīsus, tie ļoti labi iederas salātos.
Vajag:
makaroni
gurķi, tomāti, redīsi, zaļumi (man- baziliks)
sāls, pipari, balzāmetiķis
Gatavošana: izvārīt un noskalot ar vēsu ūdeni makaronus, visu sajaukt. Var vēl likt vistas vai tunča gabaliņus, var sīpolus un noteikti vēl kaut ko.

Un pavisam nezesonāls deserts- bet nu atkal vadījos pēc tā, kas ir mājās.
Vaniļas biezpiena krēms, banāni, cepumi "Dāmu pirkstiņi"