pirmdiena, 2010. gada 4. janvāris

Vīnes šokolādes smilšu cepumi

Avots- „Garšīgs”, 9.numurs (starp citu, vēl šodien redzēju Narvesenā- iesaku, ļoti veiksmīgs numurs)
Recepte atstāstīta daļēji maniem vārdiem, nemainot būtisko:)
Vajag:
250 g mīksta sviesta
100 g pūdercukura
šķipsna sāls
1 olas baltums
250 g miltu
2 ĒK nesaldināta kakao pulvera
Gatavošana:
Ar mikseri saputot sviestu ar cukuru un sāli. Pievienot olas baltumu un putot, līdz masa kļūst viendabīga. Atsevišķā bļodā sajauc miltus ar kakao. Piesijāt tos pie sviesta un samaisīt, bet nepārcensties ar mīcīšanu- pārtraukt, tiklīdz milti pilnībā iemaisījušies. Mīklu atdzesēt ledusskapī pusstundu. Veidot no mīklas desiņu, likt vēl uz pusstundu ledusskapī. Tālāk var divējādi 1)sasaldēt līdz labākajiem (vai sliktākajiem) laikiem; 2) uzkarsēt cepeškrāsni līdz 170 C, izklāt plāti ar cepamo papīru, no desiņas griezt centimetru biezas šķēles, cept 15 min. Neļaut cepumu maliņām kļūt melnām.
Komentāri: burvīgi cepumi, ļoti šokolādīgi un izcila konsistence. Vispār tas ir brīnums- sīkākās nianses smilšu mīklu pārvērš līdz nemaņai. Pūdercukurs, šausminošs sviesta daudzums… Bet nu cepumi nav trekni, nav pārsaldināti. Man vēl bija kadi 30 g melnās šokolādes kaletes (liekas, tāds bija nosaukums) no Emīla Gustava- piebēru mīklai un tā sasaldēju.

Snickerdoodle

Avots- Меланья, cookschool.ru
Vajag:
Pildījumam:
1/3 tases cukura
1 ĒK kanēļa
Mīklai:
apmēram 100 g istabas temperatūras sviesta
85 g krēmsiera (Filadelfija vai parastais Kārums)
3/4 tases cukura
1/2 TK irdinātāja
1 olašķipsna sāls
1 TK vaniļas ekstrakta
2 un 2/3 tases miltu
1 ĒK izkausēta sviesta
Gatavošana:Pildījumam savienot cukuru ar kanēļa pulveri. Ar mikseri sakult sviestu ar sieru un ¾ tases cukura līdz gaisīgai konsistencei. Pievienot olu un vaniļu. Miltus savienot ar sāli, irdinātāju un tad ar sviesta masu, ātri samaisīt, nepārmīcīt! Mīklu sadalīt 2 daļās. Katru plāni izveltnēt starp divām cepamā papīra loksnēm, veidojot taisnstūri. Pārziesta ar kausētu sviestu, pārkaisīt ar pildījumu, sarullēt. Vēlreiz pārziest ar sviestu un apveltnēt (dīvains vārds, vai tāds vispār ir?)cukura un kanēļa maisījumā. Satīt cepamā papīrā un ielikt uz stundu saldētavā. Tad griezt 4-5 mm biezus aplīšus, likt uz cepamā paīra, cept 190 C ap 10 minūtēm.
Komentāri: visvērtīgākais ir tas, ka ieliekot mīklu saldētavā, par to var aizmirst uz mēnesi-diviem un cept tad, kad nepieciešams. Es nekad neatkausēju- griežu un cepu. Ja pēkšņi tumšā ziemas vakarā (no ārsienas nāk aukstuma viļņi, kājas salst, entuziasma nav) mājās nav nekā salda- izcils risinājums.