svētdiena, 2012. gada 22. aprīlis

Reičelas Alenas skones

nebeidzu jūsmot par šo grāmatu. It kā nav šausmīgi daudz recepšu un tās nav īpaši neparastas, taču katra ir tik veiksmīga, precīza un rezultāts- garšīgs.
Tātad, lapaspuse 124 un "saldie plāceņi" (šāds, lūk, produkts sanāk krievu tulkojumā:))- bet nu, protams, tās ir absolūti klasiskas skones. Komplektā paredzēts melleņu džēms, taču to es negatavoju un neaprakstīšu.
Vajag:
450 g miltu
20 g cepamā pulvera (es liku 1 RUF paciņu paredzētu 500 g miltu)
25 g pūdercukura
75 g sviesta
2 olas
200 ml piena
šķipsna sāls
Gatavošana:
Skoņu gatavošanas teorija
Uzkarsēt krāsni līdz 230 C.
Iesijāt miltus, sāli, cepam pulveri lielā traukā, pievienot pūdercukuru un apmaisīt. Ar rokām ierīvēt sviestu šajā maisījumā, lai izveidotos drupačas. Vidu iztaisīt iedobi. Citā traukā nedaudz sakult pienu ar olām. Atlikt malā 60 ml, pārējo savienot ar miltu maisījumu, mīcīt ar rokām, kamēr ir mīkla, nevis atsevišķi fragmenti- ilgāk nevajag.  Likt uz virsmas, pārkaisītas ar miltiem (mīkla var būt lipīga, tam tā jābūt). Maigi izveltnēt 2-5 cm biezumā (es taisu 3-4 cm), izgriezt ar glāzi apļus. Likt uz cepāmā papīra uz plāts, pārziest ar atlikto piena-olu maisījumu. Cept 7-10 minūtes līdz zeltaini-gaišbrūnai krāsai. Atdzesēt uz režga (nedaudz, skones jāēd siltas!). Ēst ar sviestu, svaigo sieru, džemu.
Iespaidi: ļoti laba recepte, skones arī sanāk daudz. Daļu es sasaldēju, kad izgriezu ar glāzi. Pēc tam bez atsaldēšanas lieku uz plāts un viss kā receptē. Rezultāts nemainās. Un sestdienas rītā tas ir izcili- pēc 15 minūtēm pēc pamošanās un bez jebkādām pūlēm ir siltas skones.
Kokosa piena skones bez olām un taukiem
Ļoti sulīgas ābolu skones
Vēl vienas izcilas un ļoti klasiskas slavena pavāra skones.