ceturtdiena, 2015. gada 20. augusts

šokolādes laime

kā sauc tādas kūkas mana draudzene- šokolāde šokolādē. Un tā tas arī ir. Šokolādīgākā un garšīgākā kūka ever. Izteikti atgādina brauniju, bet vēl labāka, jo nav tik blīva un arī garša sarežģītāka. Taču ir tik intensīva, ka var apēst tikai mazu šķēli- būs izcils maltītes noslēgums. Un arī pie plusiem- ļoti vienkārši pagatavojama, tikai rūpīgi jāievēro nosacījumi.
Recepte no manas mīļās Reičelas Alenas grāmatas.
Un jau pēc pagatavošanas un apēšanas sapratu- vēl arī bez glutēna!:)
Vienīgais mīnuss- būs vajadzīga 1 eksotiska sastāvdaļa, konkrēti- cepumi, kurus esmu redzējusi tikai Stokmann veikalā- nav dārgi, bet citur nav atrodami (fotogrāfijā tie ir pa virsu kūkai).
Vajag:
150 g tumšās šokolādes kausēšanai*
50 g Amaretti cepumu**
100 g mandeļu skaidiņu
175 g pūdercukura***
1 apelsīna miza, sīki sarīvēta
100 g sviesta, sagriezt kubiņos
4 sakultas olas
pūdercukurs vai kakao pulveris pārkaisīšanai
----------------------------------------------
*es pēdējā laikā novērtēju Rimi nopērkamo Ica konditorejas šokolādi- ideāli uzvedas, ideāls sastāvs. Atrast var garšvielu plauktā-tur kur visādi vaniļas un cepamie pulveri
**cepumu sastāvs ir aprikožu kauliņi un cukurs, līdz ar to aizvietot nesanāks. Struktūru izdosies saglabāt ar dāmu pirkstiņiem, bet ne smaržu.
*** tas ir daudz, kūka ir salda, bet nesamaziniet, cietīs struktūra. Es samalu damerara cukuru, balto pūdercukuru nelietoju.
Gatavošana:
1. Sagatavot 20 cm diametra formu-ieklāt cepamo papīru, viegli pārziest ar sviestu. Uzkarsēt 180 C krāsni.(Formas izmēram ir nozīme! Bet ne obligāti apaļu)
2.Izkausēt šokolādi ūdens peldē. Likt blenderī cepumus, mandeļu skaidiņas, pūdercukuru, apelsīna mizu, sasmalcināt (līdz aptuveni griķu izmēram). Pielikt sviestu un olas, sakult atkal, kamēr viss sajauksies. Tad pielikt šokolādi un apmaisīt pēdejo reizi.
3. Liet masu formā, cept 35 minūtes. Un te akurāti- man pēc 30 minūtēm sāka apsvilt virsma, bet vienā malā bija vēl šķidra mīkla. Uzliku pa virsu foliju uz 10 minūtēm, viss ok. Iesaku likt foliju uz pēdējām 10 minūtēm negaidot piedegšanu.Nepārcepiet, tai jābūt mitrai iekšā!
4.Izņemt no krāsns, atdzesēt 15 min, izņemt no veidnes, atdzesēt pilnībā, dāsni pārkaisīt, jo tā nav skaistā kūka, tās virsma saplaisās (liekulīgie vārdi- īstenībā šāda estētika man patīk daudz labāk par megaakurāto).
Domāju, ka labāk gatavot dienu iepriekš. Es noliku plauktā, pāris stundas pirms ēšanas-ledusskapī.