piektdiena, 2012. gada 6. janvāris

šokolādes desa/Salame Dolce

tās recepšu, protams, ir miljons, taču pārsvarā tās ir variācijas par N.Masiļunes recepti, kas man nepatīk ar lielu kakao daudzumu un jēlām olām. Ja pirmais nav īpaša problēma- kakao garša pierimst jau nākamajā dienā, tad otrais ir nepārvarams trūkums. Tādēļ šokolādes desu netaisīju kopš pusaudža gadiem. Kamēr nejauši neieraudzīju šo recepti. Un pievienoju šo desu Ziemassvētku dāvanām.
Recepte no aynmark.wordpress.com
Vajag:
500 g biskvīta, biskotti, cepumu
100 g jebkuru riekstu, sakapāt (man-grauzdētas mandeles, valrieksti)
50 g žāvētu augļu, sīki sakapāt (man-apelsīnu sukādes)
100 g sviesta
125 ml piena
100 g tumšas šokolādes
3 ĒK kakao pulvera
2 ĒK apelsīnu liķiera, ruma vai cita liķiera (es liku 1 ĒK ruma)
1 TK vaniļas ekstrakta
Gatavošana:
Sasmalcināt cepumus dažāda lieluma drupačās. Savienot ar sasmalcinātiem riekstiem un žāvētiem augļiem.
Uzkarsēt pienu un sviestu uz vidējas uguns, pievienot salaztu šokolādi un sildīt, apmaisot, kamēr šokolāde izkusīs. Noņemt no uguns, pievienot kakao, liķieri, vaniļu.
Likt kopā abus maisījumus. Ja maisījums par sausu, var pievienot nedaudz piena. Sadalīt 2 daļās, likt uz cepamā papīra vai folijas, izveidot desu, aizsiet galus, likt ledusskapī. Pirms pasniegšanas var pārkaisīt ar kakao vai pūdercukuru.
Komentāri: Var ilgi uzglabāt sasaldētu. Taču arī bez saldēšanas tur nav kam sabojāties- mēs vakar apēdām pēdējo gabaliņu gatavotai pirms 3 nedēļām.
Iespaidi: laba desa, mērena un garšīga. Bērnam pietrūka marmelādes, nākamreiz likšu (aizmirsu par šādu opciju). Man ļoti patika process- ārti un bez aizķeršanās.