sestdiena, 2016. gada 19. marts

4 pākšaugu zupa

Mūsu mājās pupiņu&Co zupas ir vispopulārakās- ātri, garšīgi, sātīgi- ko vēl vajag. Veselīgas arī, vienas vienīgās olbaltumvielas. Taču ņemot vērā, ka gaļās zupas nevāru, variēt tās (paliekot robežās, kuras pieņem bērns) nav viegli. Bet nu te man sanāca Stokmann'ā nopirkt iepakojumu saldētu sojas pupiņu un tagad es lieku tās itin visur.
Vajag (2 l katlam):
2 kārbas konservētu pupiņu (noskalot)
liela sauja saldētu zirņu
liela sauja saldētu sojas pupiņu
1/3 gl sarkano lēcu (noskalot)
2 palieli sīpoli, sīki sagriezt
3 burkāni, sarīvēt
2 lauru lapas, sāls, pipari, šķipsna timiāna, rozmarīna
1 dārzeņu buljona kubiņš
1 ĒK eļļas
Gavatošana:
Katlā uz mazas uguns uzkarsēt eļļu, likt sīpolus un lauru lapas, nedaudz apcept apmaisot. Likt burkānus, apmaisīt, visu kopā pasautēt 2-3 minūtes. Pielikt pupiņas, sojas pupiņas, zirnīšus, pieliet verdošu ūdeni- lai katls gandrīz pilns. kad sāks vārīties, pielikt lēcas un buljona kubiņu, garšvielas. Uzlikt vāku, vārīt uz minimālas uguns līdz lēcu gatavībai (20 min). Pielikt sāli, piparus (var arī čilī, lai asāka)

rīsu manna

viens no produktiem, kurus atradu bezglutēna dzīvē, taču tam nav nekāda sakara ar to, vnk izcils. Sīki samalti rīsi, kas ļauj izvārīt rīsu mannu. Mans sapņu produkts. Nopērkams, piemēram, "Zaļajā govī" Brīvības ielā.
Vāru ar tiem vaniļas piena rīsu putru un ēdu ar aprikožu ievārījumu.
Mannā putru, domāju, nav vērts aprakstī, to prot visi. Vnk vāriet pienā kā mannu, pielieciet nedaudz vaniļas un būs labi!