pirmdiena, 2012. gada 3. septembris

alkoholiskais un bez

nu tā- šodien mums ir svētki vai šausmu diena- kā nu kuram. Katrā ziņā- iegansts vai iemesls iedzert. Un sakarā ar to, ka šī diena ir iestājusies pirmdienā, bet mēs esam tālredzīgi cilvēki- jādzer kaut kas viegls. Mānīgi viegls, taču tas ir atkarīgs no daudzuma.
Vīna un augļu kokteilis
Vajag (2 l krūzei):
1 l sausa baltvīna (man- Rioja)
sagriezti augļi/ogas- 1 nektarīns (sagriezts šķēlēs), šķēle arbūza (sagriezta zvaigznītēs), neliela sauja aveņu, pa 1-2 šķēlēm apelsīna, laima, daži zariņi piparmētru.
sīrups (man- samērā dārgais Pūres dzērveņu, jo Spilvas sastāvi ir atbaidoši)
gāzēts minerālūdens (pēc iespējas labāks, ne Mangaļi- es pirku Rimi kaut kādu itāļu, 80 sant. 1.5 pudele)
ledus
Gatavošana: 
Krūzē ielikt augļus, uzliet dažas ĒK sīrupa, atstāt ledusskapī uz kādu stundu. Pieliet vīnu. Pirms liešanas glāzēs pielikt ledu un pieliet gāzēto ūdeni (uz 0.75 l- aptuveni glāze ūdens).
Komentāri:
Uz šādu daudzumu vēl labi ir pieliet pusglāzi rozā Martini. Augļus var variēt, mēs vasarnīcā taisījām tikai ar citrusaugļiem. Sīrupu var grenadīnu, ja jums pieejams labs.
Iespaidi: ļoti viegls un patīkams dzēriens, ļoti ilgi to var dzert komfortabli kā limonādi, līdz brīdim, kad koordinācija tiek ievērojami traucēta- esat modri.
Speciāli šim dzērienam dekoratīvajos nolūkos apguvu arbūza griežanu ar cepumu formiņu- jānogriež līdzena šķēle un tad gandrīz bez atlikuma! Augļu salātiem tā gan arbūzus , gan melones var smuki sasmalcināt.

Taču lai neiestātos nevēlamas alkolietošanas sekas, saistītas ar dehidratāciju:), vēlams ir uz vienu vīna glāzi izdert minimms glāzi ūdens. Labāk- skaista ūdens:)
Brūklenes, piparmētras, baziliks, citrons-laims, ledus un ūdens.