ceturtdiena, 2011. gada 26. maijs

vārdadienas torte

Manam bērnam dzimšanas diena ir dziļā vasarā, kad pilsētā nav neviena drauga un vispār ir karstums. Es pati esmu nodzīvojusi visus skolas gadus šādā situācijā, tāpēc pilnīgi skaidrs, ka netaisnība jālabo. Par laimi, viņam maijā ir vārdadiena. Un tagad jau visi draugi ir pieraduši, ka tā ir tāda dzimšanas diena, kad nemainās vecums:) Nu, viņa draugi nav latvieši, vārdadienas svinēšana viņiem nav pašsaprotama. Nu labi, nav svarīgi. Fakts ir tāds, ka svētdien pirms nedēļas notika ikgadējie svētki un, jāsaka, es nostaļģiski atceros laikus, kad nāca kādi 6-7 pirmklasnieki. Desmitgadīgi jaunieši- tas IR iespaidīgi:) Turklāt visas klasesbiedru dzimšanas dienas vairs netiek svinētas mājās un arī es klusībā cerēju uz šādu iespēju, neskatoties uz to, ka tas būtu pārāk dārgi. Bet nē. Mājās ir jautrāk un arī laika ierobežojumu nav. Njā.
Jāsaka, iepriekšējos gados es ļoti daudz ņēmos ap galdu, izdomajot nez kādus bērniem paredzētus ēdienus Šogad mani uzskati ir krasi mainījušies. Stundām gatavot ir vērts pieaugušo dēļ, kas sēdēs-baudīs pie vīna pudeles. Desmitgadīgi bērni spēj grauzt dzelzs armatūru un iznīcināt labības laukus.
Tāpēc es atstiepu milzu daudzumus cepumu, siera standziņu, siera bumbiņu un citu apšaubāmu lietu un nolēmu, ka gatavošu ikai un vienīgi torti, jo tā ir simboliska lieta.
Torti vajadzēja bez šokolādes un riekstiem. Saņēmu nepārprotamu mājienu, ka tai jābūt medus tortei.
Izveltnēt miljons slāņu es arī negribēju, tāpēc tieši šī recepte.
Relatīvi ļoti ātra.
Medus torte

Recepte- Tata, cookschool.ru
Vajag:
4 olas
1 gl cukura
1 gl medus*
2 strīķētas TK sodas, dzēst ar etiķi
4 gl miltu
Krēmam:
1 l krējuma (trekna)
4 ĒK cukura
vaniļa
Pārklāšanai**:
250 ml saldā krējuma
1 paciņa krējuma stindinātāja***
cukurs pēc garšas
zemenes vai kas cits
*receptē figurē mākslīgais medus, tādēļ iesaku pusi aizvietot ar zeltaino cukura sīrupu
**var ar šokolādes glazūru vai ar samaltiem biskvīt atgriezumiem
***nopērkams lēti tur, kur želatīns un tml.
Gatavošana:
Sakult olas ar mikseri, kamer apjoms dubultojas. Turpinot kult, pievienot cukuru, medu. Tad sodu, dzēstu ar etiķi. Tad pakāpeniski miltus. Mikseri drīz nomainīs karote, mīkla kļūs bieza. Tad no šī mīklas daudzuma izcept 4 biskvītus. Iesviestot veidni (man-26 cm, ar noņemamu malu), pārkaisīt ar miltiem. Ar karoti likt 1/4 mīklas, izlīdzināt. Cept 220 grādos ap 7 minūtēm- var redzēt pēc krāsas, tai jābūt samērā tumšai. Nedaudz atdzesēt, pārgriezt katru uz pusēm gareniski.
Kad pilnībā atdzisīs, sakult krējumu ar cukuru un vaniļu un smērēt katru slāni. Var, protams, mērcētas melnplūmes vai jāņogu želejas slāni. Likt uz nakti ledusskapī, labāk zem neliela sloga. No rīta noformēt.
Komentāri:
Ļoti vienkāršs process, bez mazākās aizķeršanās. Pat pie cepamās formas nepielipa:)
Laba torte, garšīga un ĻOTI liela. Bērniem garšoja, pieaugušiem- arī. Biskvīts, protams, piesūcās ar krēmu pilnībā- tas ir garšīgi, bet ja vajag torti ar strikti nodalītiem mīklas un krēma slāņiem- šī nederēs. Taču vienkārša, salīdzinoši liesa, ātra un garšo bērniem.