trešdiena, 2010. gada 29. septembris

it kā vidusjūras ķirbis

Nav jau te nekādas Vidusjūras, taču lai atšķirtu no citiem un vadoties pēc garšvielu kombinācijas "rozmarīns-timjāns-baziliks"- šāds nosaukums.

Vajag: pusotru kilogramu smags ķirbja gabals- nomizot, izņemt sēklas, sagriezt šķēlēs; nedaudz augu eļļas; liels svaiga timjāna zariņš; 0.5 TK kaltēta rozmarīna; 1 TK kaltēta bazilika; 1-2 TK sinepju sēklu; 2 TK sezama sēklu; 2 ĒK saulespuķu vai ķirbja sēklu; sāls; sauja saldētu upeņu.

Gatavošana: ieziest cepamo trauku ar eļļu, kārtot ķirbi, šķēles likt pārmijus ar radziņiem uz augšu un uz leju. Nedaudz pārliet ar eļļu, pārkaisīt ar visām sēkliņām un garšaugiem, uzlikt timjāna zariņu. Pārsegt ar vāku vai foliju, cept 180 C stundu, atvērt vāku (noņemt foliju) un cept vēl 10 minūtes. Tad izņemt, atvērt vāku un ielikt upenes. Atstāt zem vāka uz kādām 10 minūtēm.

Komentāri: upenes pieliku, jo nebija nekā cita skāba un esmu ļoti gandarīta par šo kombināciju.

Biezpiena-ķirbja mafini

Vajag (ap 15 mafiniem):
250 g biezpiena ar krējumu (tieši viens iepakojums gatavā Lazdonas)
1 glāze ķirbja biezeņa*
2 olas
50 ml neitrālas garšas eļļas (ideāli-vīnogu kauliņu)
daži pilieni vaniļas esences
8 ĒK brūnā cukura
1gl kviešu miltu+ 1/3 gl pilngraudu kviešu miltu
2 TK cepamā pulvera
0.5 TK malta kanēļa
0.5 gl dzērveņu vai brūkleņu
* ķirbja biezeni gatavoju reizi sezonā- salieku lielā cepamajā traukā šķēlēs sagrieztu ķirbi, nedaudz pārleju ar neitrālu eļļu un cepu cem vāka kādu stundu vai nedaudz vairāk. Tad samaļu blenderī un salieku saldētavā tilpumos pa 1 glāzei. Ļoti ērti. Taču var arī sīki sarīvēt svaigu ķirbi- arī derēs. Svaigu tādā veidā arī mēdzu saldēt (sarīvētu un safasētu pa glāzei)
Gatavošana:
1. Sajaukt visas slapjās sastāvdaļas.
2.Atsevišķi sajaukt visas sausās sastāvdaļas un ogas.
3. Akurāti savienot pirmo maisījumu ar otro. Ilgi nemaisīt- tikai kamēr nebūs sausu miltu.
4.Likt silikona formiņās (var arī bagātīgi iesviestotās parastajās, šie mafini var pielipt)
5. 180 C ap pusstundu- kamēr glīti zeltaini. Atdzesēt. Var ēst siltus.
Komentāri: ķirbja klātbūtni jūt tikai sulīgumā un struktūrā, mans bērns- ķirbja nīdējs, nepamanīja. Šie ir vieni no maniem vismīļākajiem mafiniem- ļoti vienkārši gatavojami un ļoti garšīgi.

Kongo

Man ir jauns favorīts no sērijas "Колыбельные мира"-Kongo. Tā gan maz atgādina tieši šūpuļdziesmu, taču ir tik relaksēta! Road movie ar vecākiem- hipijiem:)