trešdiena, 2013. gada 2. oktobris

sezonāls deserts ar plūmēm

Kopā ar želejas "Multi" cukura iepakojumu pie manis nonāca pavāra L.Aleksejeva brošūriņa par dažādu panna cottu pagatavošanu. Tās esmu gatavojusi (liekas gan, nekad- autentisku) un atzinusi par vienkāršu un labu desertu, tapēc izšķirstīju un padomāju, ka noteikti jāpagatavo.
Un tad pienāca rīts, kad bija paredzēti ciemiņi un es zināju, ka ēdīsim pitas ar humusu. Tātad- nebūtu vēlams, lai kaut kas salds arī būtu ar mīklu sistīts. Te atcerējos par brošūrinu, taču izrādījās, ka tīrā veidā neko pagatavot nevaru, trūksts sastāvdaļu, uz veikalu vairs neiešu, bet bērns pa ceļam var paķert tikai kaut ko vienu. Nu, tātad- lai paķer saldo krējumu.
Un, izmantojot brošūriņu iedvesmai un pamata proporcijām (paldies autoram!), pa 10 (nu, atdzesēšanu neskaitīsim) minūtēm sanāca šāds deserts (viens no vienkāršākiem man zināmiem):
Vajag (4 porcijām):
300 ml saldā krējuma
200 ml piena
130 g želejas cukura Multi
1 kanēļa miza (salauzt), šķipsniņa maltu krustnagliņu un safrāna pavedienu
Karstai augļu kārtai:
1 TK sviesta
2 lielas plūmes
šķipsna kanēļa, TK cukura
Gatavošana:
Uz lēnas uguns uzsildīt pienu, krējumu un visas garšvielas- nevārīt! Noņemt no plīts, atstāt uz pusstundu. Atkal uzvārīt kopā ar cukuru, rūpīgi maisot. Viss.
Saliet trauciņos, atstāt istabas temperatūrā. Es lēju parastās kafijas tasēs, līdz pusei.
Pirms pasniegšanas pannā izkausēt sviestu un cukuru, pielikt sagrieztas plūmes un apcept, karamelizējot, minūtes 3-5. Uzlikt virsū desertiem.
Iespaidi: ļoti labs un gaumīgs deserts- krēmīga apakša, karsti-kanēļaina virskārta. Nerunājot jau par vienkāršību:)