svētdiena, 2010. gada 5. decembris

Ziemassvētku kūka. Otrais posms.

Tātad- turpinam. Šogad visu daru vēlāk, nekā vajadzētu, bet nu garšu tas neiespaidos. Visiem iesaku vienu mazu kūciņu paglabāt pāris mēnešus un salīdzināt.
Ziemassvētku kūka. Pirmais posms.
Otrais posms
Vajag:
185 g sviesta (istabas temperatūrā)
150 g cukura
3 olas
50 g valriekstu
200 g miltu
65 g samaltu mandeļu
1/4 TK malta muskatrieksta
1 TK malta kanēļa
5 ĒK brendija
Gatavošana:
1. Iesviestot un izklāt ar cepamo papīru cepamo formu (receptē minēta 20 cm diametra forma, es izmantoju 3 mazas keksa formiņas- kantainas un dažas mafinu formiņas, jo kūka man vajadzīga arī dāvināšanai) tādejādi, lai cepamais papīrs būtu 5 cm virs malām. Uzkarsēt cepeškrāsni līdz 150 C.
2. Traukā iesijāt miltus un garšvielas. Atlikt malā. Sakult cukuru ar sviestu, lai masa kļūtu gaisīga (es to daru blenderī). Pa vienai pievienot olas, pēc katras sakuļot. Lielā traukā likt pirmā posma augļu sagatavi, pievienot valriekstus un sviesta masu. Visu rūpīgi sajaukt. Pievienot mandeles, miltus un atkal samaisīt. Likt formā(s), izlīdzināt.
3. Cept aptuveni trīs stundas. Pec pirmās stundas pārklāt ar foliju, lai nepiedegtu. Kad pīrāgs gatavs (var pārbaudīt ar koka skaliņu), izņemt no cepeškrāsns, pārliet ar brendiju un pilnībā atdzesēt.
4. Nenoņemot papīru, rūpīgi satīt folijā, likt lielā skārda kārbā ledusskapī. Labāk- uz diviem mēnešiem:) Katru trešo dienu apslacīt ar brendiju.
Komentāri:
Es visu tā arī daru- cepu precīzi 3 stundas, satinu un apslacu. Nekādās kārbās nelieku, folijā satītās kūkas uzglabāju ledusskapja dārzeņu kastē.
Trešais posms ir izrotāšana, to es ielikšu nedēļu pirms Ziemassvētkiem, pati to daru dienu pirms pirmās dāvinšānas.