sestdiena, 2013. gada 4. maijs

smūzijs 4, melleņu-biezpiena

Mani savaldzinājis jauns produkts- vācu/skandināvu biezpiens, kurš iekaroja manu sirdi ar to, ka sastāva apraksts sākās ar "satur daudz olbaltumvielu". Kaut kā mani tas tik ļoti aizkustināja- nevis kaut kādi muļķīgi cipari, par kuriem vēl kaut kas jāzina, bet tā vienkārši. Es gribētu, lai tā uz visiem produktiem rakstītu. "Garšīga maize ar nedaudz apšaubāmu sastāvu, taču dažreiz var".
Nu tā, biezpiens. Tas nav dārgs (0.45 Ls par 250 g iepakojumu), tas pastāv 0.5 un 10% treknumā un tas ir absolūti homogēns. Krēms, nevis biezpiens. Kādreiz Valmierai tāds bija, 0.5%. Pats par sevi biezpiena diētiskums mani neinteresē, taču smūzijam der ļoti labi. Pirku "Prizmā", citur neredzēju.
Izskatās šādi-
Savukārt, smūzijs bija šāds:
Vajag (2 porcijām):
250 ml piena (man- sojas)
1/2 banāna
125 g biezpiena (sk.augšā)
2 lielas saujas saldētu melleņu (neatkausēt)
2 ĒK medus
Gatavošana: visu rūpīgi sablenderēt. 

forele ar rozmarīnu

vairākus gadus neesmu gatavojusi mājās zivi, jo mans bērns nepanesa atrašanos vienā telpā ar to:) Bet tagad bērns paaudzies un vairs nav tik kategorisks (pats nepieskaras, protams, bet vismaz pie viena galda sēž), kaķis arī ļoti atbalsta zivs gatavošanu, līdz ar to pa retam mājās ieklīst olbaltumvielas zivs veidolā.
Nekad neko īpašu ar zivi nedaru, ja tā ir normāla, kvalitatīva zivs, tad, manuprāt, tās garša ir laba pati par sevi.
Vajag:
laša vai foreles steiks
pāris pilienu eļļas formas ieziešanai
zariņš rozmarīna
pāris šķēls citrona
sāls, svaigi malti pipari (labāk- 5 piparu masiījums)
Gatavošana:
Minimāli ieeļļotā traukā likt nomazgātu steiku, pārkaisīt ar sāli-pipariem, pielikt klāt citronu un rozmarīnu, parklāt ar foliju vai vāku, cept 200 C 15 minūtes.
Komentāri: trauku mzgāšana pēc zivs vai gaļas man nepatīk, cenšos gatavot vienreizējā folijā (simts variāciju nopērkamas pa dažiem santīmiem Gemos'ā)