ceturtdiena, 2010. gada 16. septembris

Grilētas paprikas uzkoda

Avots- Iris, cookschool.ru
Vajag:paprika (vislabāk- sarkana)
nedaudz eļļas,
sāls, pipari, nedaudz naturāla etiķa
zaļumi (dilles, pētersīļi, kinza, baziliks)
pāris daiviņas ķiploka
Gatavošana:Uzkarsēt cepeškrāsni līdz 200-210 C. Paprikas nomazgāt, nogriezt cepurīti, iztīrīt, nosusināt. Cepamo formu ieziest ar eļļu, likt tajā papriku (haotiski), pārliet ar pāris ĒK eļļas, pasālīt. Likt cepeškrāsnī, cept līdz nelieliem meliem pleķiem uz mizas (apmēram 15 minūtes). Apgriezt paprikas uz otru pusi un cept līdz melnajiem pleķiem uz otrās puses:)
Izņemt, atdzesēt tik tālu, lai var ņemt rokās. Nomizot. Ar sarkano papriku tas būs elementāri- visa miza mierīgi nolīdīs.
Likt lielā bļodā, pasālīt, pievienot piparus, pāris TK etiķa, daudz sīki sakapātu zaļumu, saspiestu ķiploku, visu apmaisīt. Likt konteinerī vai burkā ledusskapī. Pēc pāris stundām būs garšīgi, taču nākamajā dienā- vēl labāk. Var uzglabāt kādu nedēļu ledusskapī, ja ņem no burkas ar tīru dakšu.
Komentāri: ļoti svarīgi ir cepot sagaidīt melnos pleķus, savādāk paprikas mizošana būs galīgi mazpatīkama. Zaļumus var variēt. Laba uzkoda, es to uz rupjmaizes lieku vai arī jebkurā situācijā, kurā iederās kaut kas garšīgs, smaržīgs un nedaudz marinēts:) Turklāt es darba nedēļas laikā neko vairāk par griķu izvārīšanu nedaru un vienmēr patīkams pārsteigums ir atrast ledusskapī šo svētdienā pagatavoto burciņu.