svētdiena, 2014. gada 14. decembris

Itāļu mandeļu cepumi (kantuči)

viena no manām mazajām kulinārajām ambīcijām ir iemācīties cept tādus kantuči cepumus, kādi dzīvo manā apziņā:) Garšas ziņā šie jau tuvu ideālam, izskata ziņā vēl nedaudz jāpaeksperimentē (tas gan vairāk saisīts ar diametru un aso nazi).
Vispirms terminoloģija- par biskotti sauc gandrīz vai visus itāļu cepumus, par kantuči- Toskānas mandeļu cepumus. Drausmīgi daudz variāciju, vienīgā atšķirība, kuru pamanīju (nu, būtiskā, atskaitot gramus turpu-šurpu, riekstus tādus vai šādus) ir sviesta klātbūtne receptē. Man bija slinkums ņemties ar sviestu, tādēļ cepu bez.
Šiem cepumiem ir liela stratēģiska nozīme ziemā- tos var uzglabāt praktiski bezgalīgi. Un tie ir tik garšīgi, ārprāts...
Vienīgais, ko jums vajadzēs- nedaudz pacietības un ļoti asu maizes nazi.
Vajag:
2 gl miltu (1 gl=240 ml)
2 TK cepamā pulvera
1/4 TK sāls
2/3 gl gaišbrūnā cukura (Damerara)
1- 1.5 gl mandeļu
3 L olas
garšvielas- kanēlis vai vaniļa, vai mandeļu esence
Gatavošana:
Sajaukt miltus ar cepamo pulveri, sausajām garšvielām, cukuru. Uz sausas pannas uz mazas uguns apgrauzdēt mandeles. Atsevišķi ar dakšu sakult olas ar esencēm, ja tādas lietojiet. Sajaukt visu (arī mandeles) kopā, būs drupačas. Mīcīt, kamēr izveidojas normāla mīkla. Izveidot divas garas pagalītes, saplacināt (vairāk, nekā manā fotogrāfijā, te man bērns palīdzēja), likt uz cepamā papīra, cept zemā temperatūrā (160 C) ap pusstundu*. Pagalītēm nav jābūt mīkstām un nav jākļūst tumšām. Atdzesēt 40 min**. Sagriezt ar megaasu nazi***. Vēl cept 160 C kādas 10-15 minūtes, kamēr tie ir zeltaini sausiņi. Viss.
Komentāri: 
cepšanas laiks ļoti atkarīgs no krāsns, sekojiet- iepriekšējā krāsnī es visu cepu 180 C ar konvekciju, tagad deg jau 160 C.
** neizlaidiet šo posmu, pēc 40 min.būs vieglāk griezt, nedrups tik ļoti.
*** parasti receptēs min 5 mm, man nav izdevies plānak par centimetru.