trešdiena, 2010. gada 10. novembris

drop scones/Scotch pancakes

nu, it kā jau tās ir tās, ko mūsu mājās sauc "mazās pankūkas". Taču kā dažādās mājās dažāda garša ar elmenetārai mannas putrai, tā mazās pankūkas arī ir dažādas. Un personīgi mani tās nekad nesajūsmināja un nesanāca, precīzāk- sanāca pavisam ne tādas, kā žurnāla attēlā. Un garša... nu, nebūt ne katra bērnības garša mani padara sentimentālu. Mūsu mājās (kā daudzās citās) pankūciņas cepa no rugušpiena vai kefīra, nedaudz pievienojot sodu un tā tālāk. Un tā konsistence tāda.. mitra, vai.
Ļoti garš ievads:)
Jo tagad es cepu tikai šīs. Jau trešo nedēļas nogali.
Un saprotu, ka vienmēr gribēju šādas- superbiezas, pufīgas, sausas un bez skābuma garšā.
Recepte- juliamaxi.livejournal.com. Meitene dzīvo Anglijā, precējusies ar skotu un pusi laika pavada Skotijā. Nav jau tā, ka tas automātiski padara recepti ticamu, taču viņas skones ir ārpus kritikas un vispār man patīk pankūku nosaukums:)

Vajag:
225 g miltu ar cepamo pulveri (mums tādu nav, tātad- parasti milti+1 pilna TK cepamā pulv.)
1 ĒK cukura
šķipsna sāls
1 ola, nedaudz sakulta
200 ml piena
eļļa cepšnai (nedaudz)
Gatavošana:
Traukā iesījāt miltus ar cepamo pulveri, pievienot sāli-cukuru. izveidot iedobi, ieliet olu un pusi piena. Samaisīt. Mīkla būs ļoti bieza. Pieliet otru pusi. Samaisīt. Atstāt uz pusstundu. Cept un labi sakarsētas pannas.

ķirbja-puķkāpostu un pupiņu salāti

nedaudz vairāk kustību, nekā parasti manis publicētajos salātos, jo sastāvdaļas jāpagatavo atsevišķi, taču rezultāts ir tā vērts.
Recepte- la perla_foto.livejournal
Vajag:150 g ķirbja (tīrais svars pēc nomizošanas)
150 g saldētu puķkāpostu(man bija svaigs, nedaudz novārīts)
150 g vārītu pupiņu (man-konservētas)
10 g ķirbja sēkliņu
1-2 zariņi pētersīļu
1 daiviņa ķiploka
1 ĒK zemsriekstu eļļas (man nebija, aizvietoju ar sezama.jebkurā gadījumā vajadzētu smaržīgu)
1 ĒK apelsīna sulas
sāls, pipari
Gatavošana:1.Sēkliņas apcept uz sausas pannas.
2.Tad liet pannā eļļu, likt lielos kubiņos sagrieztu ķirbi, nedaudz apcept (4-5 min.). Likt ķirbi traukā.
3. Pannā tajā pašā eļļā likt puķkāpostus (neatsaldējot). Ķiploku sasmalcināt, pievienot kāpostiem. Nedaudz apcept (dažas minūtes). Noņemt no uguns.
4. Traukā sajaukt ķirbi ar puķkāpostiem, pupiņām, pārkaisīt ar sēkliņām, sasmalcinātiem pētersīļiem, pārliet ar apelsīnu sulu, pievienot sāli un piparus, uzreizi ēst
Komentāri: man nebija apelsīna sulas, taču šis minimālais skābums likās būtisks, tāpēc pielēju 1 TK baltvīna etiķa. Autore piemin, ka puķkāpostus apcep minimāli, lai kraukšķīgi, un ķirbi arī. Man labāk patīk, kad viss ir gandrīz gatavs. Sēkliņas var aizvietot ar riekstiem, salātus var papildināt ar grauzdētu bekonu.
Salāti man ļoti garšoja, ļoti! Rudenī zaļas lapas mani neiedvesmo, bet šādi silti viegli dārzeņi ir ideāli.