otrdiena, 2011. gada 11. oktobris

ķirbja-lēcu zupa ar kartupeļu klimpām

kā jau vairākums ēst gatavojošo, pašlaik esmu pārņemta ar kirbja māniju. Svētdien mūsu mājās bija ķirbja zupa, ķirbja plāceņi un vakarā tapa ķirbja cepumi. Pirmos divus novērtēja pieaugušie, cepumus- arī bērns, kurš, saskaņā ar leģendu, ķirbi ciest nevar:)
Tātad, zupa.
Recepte no elena-fialka.livejournal.com, izcils blogs par Tuvo Austrumu ēdienu. Zupas tehnoloģija man likās pārāk sarežģīta, vienkāršoju. Oriģinālu var apskatīt šeit, ja kas.

Vajag:
200 g ķirbja mīkstuma (man- šķirne "Delicata", kurai mizu noņemt ir ļooti grūti, taču blīvs, garšīgs un nav ūdeņains)
150 g sarkano lēcu
1 liels sīpols
kumīns (1 TK vai pēc garšas)
1 sēņu buljona kubiņš (var neizmantot; es neizmantoju)
1 ĒK eļļas
0.5 gl saldētu zaļo zirnīšu (es aizmirsu:))
3 ĒK tomātu pastas, sāls
2 lieli kartupeļi
1 ola
milti (aptuveni 7 ĒK)
Gatavošana:
Katlā uzkarsēt eļļu, piegriezt sīpolus, piebērt kumīnu. Pēc 3-4 minūtēm pievienot ķirbi, 1.5 litru karsta ūdens, tomātu pastu, kubiņu (ja izmantojiet). Vārīt, kamēr ķirbis mīksts.
Pa to laiku sarīvēt kartupeļus, kartīgi nospiest sulu, pielikt olu un miltus*, samaisīt, pasālīt, izveidot mazas klimpiņas, izvārīt atsevišķi verdošā ūdenī**.
Piebērt zupai lēcas, vārīt, kamēr gatavas (apt.7 minūtes). Sablenderēt, pasālīt. Piebērt zirnīšus, vārīt vēl 5 minūtes.Pielikt klimpas.
Komentāri:
Nevajag aizvietot kumīnu ar malto- es tā izdarīju un to praktiski nejuta, varēja pat likt klāt ķirbja eļļu, jo nebija kumīna raksturīgās smaržas.
*ar miltiem nevajag pārcensties, būs pārāk blīvas klimpas. Ja masa neizskatās pēc mīklas, tā jāveido ar slapjām rokām.
** minūtes 8-10, tomēr kartupeļi.
Iespaidi: man ļoti garšoja! Lēcas un ķirbis ir radīti viens otram. Vispār jau arī bez klimpām būtu ļoti laba zupa, es visu izdarīju pēc receptes ziņkārības dēļ.
Apdeits: taču klimpu bija samērā daudz un tās- ak, Dievs!- bērnam apcepu ar sīpoliem (nē, tikai ne bavāriešu virtuve!), viņam garšoja. Kaut gan, protams, maigi izsakoties, sātīgi:))