pirmdiena, 2011. gada 1. augusts

gailenes un saldējums

kā jau visiem apkārtējiem šinī laikā:)
Nokļuva man rokās pēdējais "Santas" numurs- ne pārāk interesants kopumā, taču ar dažām ļoti pievilcīgām receptēm. Pievilcīgas tās padara gan vienkāršība, gan pavārs Ēriks Dreibants, kurš man liekas ļoti simpātisks cilvēks.
Žurnāla man pašlaik pa rokai nav, taču mēģināšu maksimāli pieturēties pie receptes. Tur šī bija piedeva butei, manā gadījumā- patstāvīgas pusdienas.
Gailenes ar zaļiem zirnīšiem un tumiānu
Vajag:
gailenes
zaļie zirnīši
svaigs timiāns
sāls, melnie pipari
olīveļļa un nedaudz sviesta
Gatavošana:
Uzkarsēt pannā olīveļļu ar nedaudz sviesta, likt timiāna lapiņas, sāli, piparus, gailenes, zirnīšus. Cept 5 minūtes, lai nezaudētu kraukšķīgumu.
Komentāri: zirnīši man bija saldētie (iepriekš atsaldēju), gailenes neaudz pavārīju, jo tās bija pašrocīgi lasītas Saulkrastos, bet sēņotāja es neesmu pietiekami edvancēta, lai droši ēstu.
Ļoti ātri, garšīgi, smažīgi. Zaļie zirnīši gan nav mani mīļākie dārzeņi- pārāk saldi, taču pipari līdsvaro.
Banānu saldējums
Tas derēs tikai un vienīgi lieliem banānu faniem, jo banānu garša no sasaldēšanas dubultojas.
Gatavošanas tehnoloģija- tradicionāla. Samalt un sasaldēt formiņās. Glīta krāsa sanāk, kā redzams. Man tas bija variants utilizēt banānu pirms prombraukšanas. Šāda banāngaršas intensitāte man neder, taču, jāsaka, ļoti labs variants uzglabāt nevajadzīgus banānus. Noņem no kociņa un liec klāt mafinu mīklai, piemēram. Var arī bez kociņiem saldēt:)