ceturtdiena, 2010. gada 13. maijs

sezonas sākums

Pavasaris ir tik pateicīgs laiks kulinārajiem priekiem- katru nedēļu tirgū kaut kas jauns un sen neredzēts (nu, ar nosacījumu, ka ziema ir nodzīvota ar sezonālajiem augļiem-dārzeņiem). Līdz ar to, ka šo nosacījumu pārkāpju reti, tad man notiek atkalredzēšanās ar lapām un nesaldētiem zaļumiem, rabarbera kātiem un redīsiem.
Rabarberu krēms
Vajag:500 g rabarberu, attīrīt no mizas, dzīslām, sagriezt sīkos kubiņos; 150 ml saldā krējums (var arī 10%); 250 g skābā krējuma; 3 olas; 75 g brūnā cukura; 1 ĒK miltu; mazā paciņa (9, liekas, grami) vaniļas cukura vai daži pilieni esences
Gatavošana:
Formiņas ieziest ar sviestu, likt tajā rabarberus līdz pusei (es pieliku arī dažas saldētas avenes), pārliet krēmu līdz formiņas 2/3.
Cept 200 C pusstundu krāsns zemākajā līmenī.
Groziņi ar rabarberu krēmu
Var arī pagatavot groziņus- tad groziņu formiņās plānā kārtā likt smilšu mīklu, sadurstīt ar dakšu, virsū likt rabarberus un uzliet nedaudz krēma.

Cukīni salāti

Kā jau daudzkārt rakstīju, diezgan bieži gatavoju pēc "Garšīgs" receptēm un nelieku tās šeit bieži tikai tāpēc, ka tāpat jau pieejamas. Nospecializējos uz krievvalodīgajiem avotiem:)
Turklāt tās nākas pārrakstīt no drukātā- pārāk lielas pūles. Taču apskatot gatavotā-fotografētā krājumus, jāsecina, ka daudz laba ir bijis to starpā. Tātad- jāsaņemas. Un tā kā esmu visu nedēļu mājās, tad var arī parakstīt vairāk.
Tātad,
Cukīni salāti

žurnāls Garšīgs, sept.2009.
Vajag:
2 cukīni
2 ĒK olīveļļas
½ citrona
1 maza daiviņa ķiploka
1 ĒK kaperu
šķipsna sāls
½ TK cukura
50 g cieta siera
50 g ciedru riekstu (pirmo reizi, kad gatavoju, nebija- aizvietoju ar ceptām saulespuķu sēkliņām)
Gatavošana:
Sagriež cukīni puscentimetru biezās šķēlēs. Apzied šķēles ar ēdamkaroti eļļas un pannā veikli apcep n abām pusēm. Sajauc citrona sulu ar rīvētu ķiploku, kaperiem, palikušo olīveļļu, sāli un cukuru. Liec iekšā cukīni un izcilā, lai tie pilnībā pārklātos ar marinādi.
Kārto cukīni uz šķīvjiem, pa virsu uzrīvē sieru, pārkaisi ar riekstiem.

Iespaidi: izcils veids, kā izmantot samērā bezgaršīgos ziemas cukīni. Vienkārši, ātri un ļoti saderīgi.