pirmdiena, 2012. gada 2. aprīlis

biezpiena krēms ar zemenēm

man ir lietas, kuras hroniski nesanāk- biezpiena plāceņi vai viengabala omlete, taču tradicionālās neveiksmes- rauga mīklu un želatīnu- nekad neesmu piedzīvojusi. Pietika vienu reizi izlasīt pamācību un kopš tā laika viss ar želatīnu man liekas reāls un saprotams. Cita lieta, ka es ne vienmēr principā lietoju želatīnu, bet nu tas nav svarīgi.
Tātad- ja jums ir kādas problēmas ar želatīnu vai arī nekad tas iepriekš nav darīts, daži ieteikumi:
-es nekad neeksperimentēju ar ražotājiem. Viss izdevās ar RUF- tātad to arī pērku. Viena paciņa paredzēta 500 ml šķidruma.
-želatīns jāiemērc uz 10 minūtēm aukstā ūdenī (daudzums norādīts uz pakas), pēc tam izkausē ūdens peldē (es mērcēju mazā metāla trauciņā un tad to ielieku lielākā traukā ar karstu ūdeni). Pēc pāris minūtēm tas būs gatavs- kad kļūs pavisam šķidrs un samērā caurspīdīgs.
Tas arī viss. Te jāpieliek pāris ĒK ar to, ko želēsiet, jāapmaisa un jāpievieno visam, ko želēsiet.
Biezpiena-zemeņu krēms

Vajag:
400 g biezpiena (treknums un graudainība jūsu ziņā; es dažreiz caurberžu, dažreiz samaisu vai sakuļu)
100 ml saldā krējuma (treknums jūsu ziņā, es lietoju 10%)
dažas ĒK cukura (man garšo saldāks, 3-4)
100 ml rīvētu zemeņu
1 paciņa+1 TK želatīna (runa par sausu pulveri)
Gatavošana:
Sagatavot želatīnu.
Sajaukt biezpienu ar krējumu un cukuru. 1 ĒK želatīna savienot ar zemenēm, pārējo ar biezpiena masu. Likt traukā gandrīz visu biezpiena masu, tad zemenes, tad pārpalikušo biezpienu, ar karotes kātu izbraukt cauri masai vidojot rakstu. Likt ledusskapī uz pāris stundām. Vai arī pagatavot piektdienas vakarā sestdieas brokastīm. Ēst ar rīvētām zemenēm.