sestdiena, 2010. gada 14. augusts

torte! Koz esmu varone:)

Dzimšanas dienas torte bērnam. Kopumā gatavošana prasa veselu pusstundu- maksimums, ko var īstenot šovasar:) Gandrīz nobeidzos, kaut gan izvēlējos torti, kura neprasa cepšanu:) Vienīgā saskarsme ar paaugstinātu temperatūru- izkausēt šokolādi (arī jau klāt nestāvu, bet nu vienalga)
Aveņu-šokolādes čīzkeiks
Ideja- elladkin.livejournal, taču daudz ko mainīju receptē, adaptējot to savām vajadzībām un gaumei. Oriģinālā ir šokolādes-mango- arī labi.Pamats:
1 paciņa Selgas cepumu (var izmantot jebkurus- piemēram, apelsīna), samalt
50 g sviesta, izkausēt
Šokolādes kārtai:
200 g rūgtās šokolādes, 200 g „Filadelfijas” siera, 150 g maskarpones
Aveņu kārtai:
1 kārbiņa aveņu (kādi 300 g), 100 g cukura, 350 g „Filadelfijas” un maskarpones maisījuma- puse uz pusi vai kā savādāk; 50 ml saldā krējuma
1 paciņa RUF želatīna (es izmantoju tikai to, jo paciņa paredzēta 500 ml šķidruma, nav jāmēra)
Gatavošana:
Sajaukt izkausēto sviestu ar cepumiem. Ņemt 25 cm diametra cepamo formu ar noņemamu malu, pamatu izklāt ar foliju. Likt cepumus ar sviestu, piespiežot un izlīdzinot veidot pamatu. Ielikt ledusskapī.
Izkausēt šokolādi ūdens peldē (šokolādi likt mazā metāla traukā, to, savukārt- traukā ar karstu ūdeni). Ūdeni no apakštrauka neizliet- varēs izkausēt želatīnu pēc 5 minūtēm. Nedaudz atdzesēt šokolādi. Sakult šokolādes kārtai paredzētos sierus, akurāti pielikt šokolādi. Likt maisījumu uz cepumu pamata, novākt ledusskapī.
Sakult līdz viendabīgumam (ar mikseri pusminūti) aveņu kārtai paredzētos sierus, pielikt cukuru. Izberzt avenes caur sietu. Pielikt sieriem avens bez kauliņiem. Izkausēt želatīnu saskaņā ar instrukciju uz iepakojuma, pievienot aveņu masai. Likt pa virsu šokolādes kārtai. Izrotāt ar avenēm (iespiest tās sierā līdz pusei). Likt uz nakti ledusskapī.
Iespaidi: es esmu ļoti liela siera kūku fane, īsti objektīva nevaru būt. Protams, ka izcila.