piektdiena, 2011. gada 4. marts

Karstā apelsīnu šokolāde (4/5)

Recepte- lapatissiere.livejournal.com
Vajag:
saldais krējums (10%)
apelsīna miziņa, rīvēta vai noņemta lielām strēmelēm*
melnā šokolāde (ne mazāk par 60%)
pāris TK cukura
* ja mizu rīvē ar sīko rīvi, tad šokolādei būs klāt mizas gabaliņi. Ja noņem lielos gabalos, tad varēs izņēmt, kad ievilksies. Nu, vai arī neizņemt.
Gatavošana:
Ieliet krējumu kausiņā. Pievienot apelsīna mizu, gandrīz uzvārīt, uzlikt vāku, noņemt no uguns un atstāt uz kādu laiku ievilkties.
Tikmēr sīki salauzt šokolādi, likt nelielā traukā. Tajā arī ieberiet pāris TK cukura. Tagad vajag sajaukt krējumu un šokolādi līdz gludas emulsijas stāvoklim. To var izdarīt divējādi. 1)atkal uzkarsēt krējumu, lai gandrīz vārītos, daļu izliet uz šokolādes, ļaut tā pastāvēt pāris minūtes un rūpīgi samaisīt. 2) izkausēt šokolādi atsevišķi, ūdens peldē un sajaukt ar situ saldo krējumu (šokolādei un krējumam jābūt vienādas temperatūras). Abos gadījumos maisiet līdz viendabīgam stāvoklim ar putojamo slotiņu. Atšķaidiet ar pārējo saldo krējumu līdz vēlamai konsistencei.
Un tagad, kā saka autore, estētiem- atsevišķi saputojiet treknu saldo krējumu. Pārgrieziet vaniļas pāksti, izņemiet sēklas, saspaidiet tās ar TK cukura, pievienojiet putukrējumam. Rotājiet šokolādi.
Komentāri: taisīju divas reizes. Pirmo- bērnam. Atšķiras ar to, ka viņam garšo ļoti atšķaidīta, tāds šokodzēriens. Turklāt biju nevīžīga pret tehnoloģiju un sajaucu uzreizi visu krējumu ar šokolādi- gluda emulsija nesanāca, protams. Otru reizi darīju visu kā autorei teikts, sanāca ideāli. Taču uzlādēts fotoaparāts bija tikai pirmo reizi:) Bet nu gan jau nav pēdēja reize. Tāda šokolades trieciendeva!