ceturtdiena, 2010. gada 27. maijs

Александр Петросян

Aj, drausmīga ņirgāšanās par fotogrāfiju sanāk šajā resursā. Taču tikko ar izbrīnu konstatēju, ka te vispār nav fotogrāfijas kā sadaļas. Nevar teikt, ka kvēli interesējos (nu, tādā ziņā, ka neesmu kompetenta un vados tikai pēc savas gaumes), taču cenšos iet uz interesantām fotoizstādēm un arī sekoju līdzi daudziem blogiem. Food-foto mani ļoti interesē un arī cits. Pārsvarā urbānais. Vai portreti. Vai ikdiena. Daba - daudz mazāk.
Aleksandrs Petrosjans ir Pēterburgā dzīvojošs fotogrāfs, viņa fotogrāfijas lielākoties ir ap un par šo pilsētu. Un dažām citām. Ikdienu, detaļām, minūtēm. Manuprāt, viņš nav pārmērīgi stilīgs un nedramatizē, kaut gan bieži viņa fotogrāfijas ir gandrīz biedējošas un bieži- visai skarbas. Neslinkojiet, pašķirstiet kārtīgi šeit.

Mango un zemeņu salāti

Tūlīt, tūlīt sāksies zemeņu sezona. Rīt no rīta iziešu caur Vidzemes tirgu un paskatīšos- vai nav uzradusies katru maija pēdējo nedēļu gaidītā finiera plāksne ar uzrakstu "Kokneses zemenes". Jau deviņus gadus pirmās vietējās zemenes pērku tikai tur (un arī otrās un trešās, kamēr zemenes nepārņem visu tirgu un tad jau var no citiem). Vispirms 200 gramus, tad 300, 400. Tos gramus vienmēr apēdu pa ceļam līdz darbam (1 kvartāls, jāiet ļoti lēni).
Nu tā, aizrunājos. Pēc tam zemeņu kļūst tik daudz, ka jāsāk likt tās pie visiem ēdieniem. Tāpēc savlaicīgi jāpapildina birkas "zemenes" saturs.
Recepte no žurnāla Shape 2009.gada kaut kāda numura.
Vajag:500 g zemeņu, sagriezt uz pusēm vai ceturtdaļām
1 mango
300 ml svaigi spiestas apelsīnu sulas
1 apelsīna rīvētu miziņu
2 ĒK citrona sulas
2 ĒK cukura
25 g kukurūzas cietes (man liekas, ka var samazināt uz pusi)
4 piparmētru lapiņas (es vairāk izmantoju)
50 g apceptu pīnijas riekstu (ciedru)
Gatavošana:Sajaukt sulu, rīvētu miziņu, cukuru, cieti, uzvārīt maisot un atdzesēt. Sagriezt mango, sajaukt ar mango un zemenēm. Pārliet ar mērci, pārkaisīt ar riekstiem.
Iespaidi: izcili augļu salāti, ļoti garšīgi un atšķiras no apnikušajiem tradicionālajiem savienojumiem.