pirmdiena, 2012. gada 20. februāris

Briseles kāpostu nedēļa. Kāposti rīvmaizē.

Nu tā, man iekrājušās receptes tematiskai nedēļai. Ne viss ir vienlīdzīgi interesants, briseles kāposti šoziem ir mans mīļākais dārzenis un parasti to gatavoju visai vienkarši. Bet nu- drīz jau iestāsies pavasaris un īpaši aktuāli tas liekas šonedēļ, jo mans bērns uzskata, ka mums ir mistisks dvēselisks sakars ar galveno, viņaprāt,  krievu tautas tradīciju- Masļeņicas nedēļu (kura viņu interesē tikai pankūku ziņā - katru dienu, vēlams.:))). Baidos, ka briseles kāposti  kļūs par vienīgo iespēju reanimēt vidukli. Kaut gan- ne šī recepte, kuru publicēšu kā pirmo.
Recepte no grāmatas "Вкусная Италия", Ю.Некоркина. Par grāmatu-  tās autore ir ļoti pazīstama krievvalodīga blogere, kura dzīvo Itālijā un ļoti daudz zina par tās reģionālo virtuvi.
Grāmata ir ļoti pārdomāta, interesanta tikai tiem, kuriem patīk grāmatas ar lielu blakusdaļu- stāsti par reģioniem, raksturīgo virtuvi, svētkiem un tml. Poligrāfiski, diemžēl, ne pārāk iespaidīga. Taču Itālijas virtuves cienītājiem tā būs noderīga un interesanta. Es to nopirku ļoti sen, taču īsti manām interesēm tā neatbilst- daudz vērienīgu, kā arī zivju-gaļas ēdienu. Bet nu pāris receptes atkārtoju pa laikam. Viena no tām ir šī.
Vajag:
2 vidēji cukinī
2 sipoli
1 baklažāns (aizvietoju ar briseles kāpostiem)
4-5 cieti gatavi tomāti (tomātus ziemā nelietoju)
1 paprika
1-2 daiviņas ķiploku
4-5 ĒK rīvmaizes
baziliks, pētersīļi, sāls, pipari
Gatavošana:
Sagriezt tomātus uz pusēm, sīpolus gredzenos, pārējos dārzeņus- strēmelēs. Pasālīt un atstāt uz 20 min. Novākt radušos mitrumu ar salveti. Tātad- manā variantā svaigos briseles kāpostus vajadzētu nedaudz novārīt (5 minūtes), sagriezt uz pusēm. Sīki sakapāt ķiploku, sajaukt ar rīvmaizi un zaļumiem, sāli, pipariem. ieeļļot paplāti, likt dārzeņus, apslacīt ar eļļu pārkaisīt ar rīvmaizi. Cept 220 C 25-30 minūtes.
Komentāri:
Šoreiz mans komplekts bija- cukīnī, kabacis, briseles kāposti, paprika. Esmu gatavojusi arī precīzi pēc receptes- ļoti garšīgi. Var arī ar rupjmaizes rīvmaizi, taču tad izskats ēdienam ir tāds ne pārāk... Un ņemiet vērā- briseles kāposti ir jāpārgriež uz pusēm, jo tas mazina rūgtumu gatavojot.