pirmdiena, 2015. gada 1. jūnijs

maija iespaidi

prieki
1.Kafejnīca "Skudru pūznis" Birznieka-Upīša ielā. Nepaguvu saskumt par to, cik nožēlojama ir dzīve bez glutēna Rīgas centrā, kā atradu šo. Tur ir pilns ēdienu klāsts- no zupas līdz tortēm, ļoti normālas cenas, draudzīgs saimnieks, ļoti bagātīga ēdienkarte un garšīgi (noteikti ir vērts iegriezties ne tikai bezglutēna dzīves dalībniekiem:)! Atrašanās vieta un dizains- absolūti ikdienišķi- mājas virtuve labākajā vārda nozīmē. 
PS. Sveramie cepumi- izcili!

2. Froosh smūziji. Ne gluži jaunums, bet  ļoti palīdz brīžos, kad vēl nekas nav izaudzis un pieejami ir tikai plastmasas augļi Rimi. Dārgi pēc velna (izdevīgāk- lielās pudeles Stokman'ā), bet ļoti garšīgi un arī patīkama ir doma- cik daudz augļu tu izdzer. Gemos'ā ir ne sliktāki un būtiski lētāki, arī kaut kādi skandināvu, savukārt Rimi atrodamie igauņu tuvu nestāv. Īpaši man patīk saukļi uz pudelītēm. Mans favorīts ir "augļi, par kuriem tu nekad neesi dzirdējis". Un tik tiešām sastāva tādi ir divi:)


3. Varētu būt, ka pirmais pusfabrikāts mana blogā? Jā, varētu. Tātad- rabarberu sezona un bezglutēns- ko darīt, dārgā redakcija? Var jau krēmu taisīt vai kādu klimpu zupu, bet es gribu kūku. 
Un iemēģināju šo te maisījumu-Vacijā ražots kūkas maisījums. Sastāvs-tradicionāls bezglutēnam- rīsi, kukurūza, tapioka. Burbona vaniļa. Jāpieliek olas un sviests un viss. Kāpēc stāstu par to- tāpēc, ka kūka ir burvīgi krēmīga (recepti ielikšu rīt), bet atpūsties no kviešiem der visiem. Maksā nedaudz pāri 3 eiro, Zaļajā govī Brīvības ielā, taču iekšā ir 2 paciņas, 2 kūkām- pavisam neslikti!
un skumjas
protams, skumjas par poļu un grieķu zemenēm ir lielas, vairākas reizes nonācu ar tām saskarsmē un tās bija pavisam apšaubāmas, bet nu šīs skumjas nav nopietnas, pēc nedēļas jau sāksies vietējās ogas.

Tāpēc maija skumjas būs vairākkārt iepirktie bojāti "Ezerkauliņu" dārzeņi .Gan Rimi, gan Prismā, gan rīvētie burkāni (saskābuši), gan graužamie burkāni (lipīgi un slapji; saskābuši), gan bietes- dīvaini ļenganas vietām. Sezona iepakotajiem dārzeņiem, domāju, ir galā, bet vienalga nepatīkami- šie saukļi par vietējo un reģionālo kā kvalitātes garantiju.