sestdiena, 2015. gada 24. janvāris

trīs sieru sāļā kūka

blogera dzīvē laiku pa laikam gadās priecīgās dāvanu dienas, kad no kāda ražotāja tiek nevis vienkārši kaut kas, bet kaut kas tāds, kas garšo un nepārprotami noder. Man no Valio tika negaidīti dāsns daudzums laba cietā siera un bezpiedevu jogurta. Divi produkti,  kuru nevar būt par daudz mūsu mājās. Un abi man nepazīstami, jo ikdienā iepērkos Rimi, tur Valio cieto sieru nav (katrā ziņā parastajā, ne hiper).
Un tātad- nedēļas laikā es izcepu trīs siera kūkas. Bērns laimīgs:) 
Vajag:
Mīkla:
1 gl kviešu miltu
0.5 gl pilngraudu miltu (vienalga kādu, man kviešu)
šķipsna sāls
2 pilnas ĒK sviesta (kādi 30 g)
2 ĒK eļļas
Pildījums, 1.variants:
2 paciņas (2x180g) biezpiena, 2 olas, 80 g paciņa rīvēta cietā siera (man Valio "Forte"), trešdaļa iepakojuma jebkura krēmsiera, sauja rīvēta cita siera (man- saldens, Masdamas), 4-5 ĒK neitrālā jogurta.
Pildījums, 2.variants:
3 olas, 1 puravs (sagriezt, 5-7 minūtes sautēt ar 1 TK eļļas), 80 g rīvēta cietā siera (un atkal man Valio "Forte":)), oregano, pipari, 50 ml neitrāla jogurta vai saldā krējuma.
Gatavošana:
Traukā ievērt abus miltus, ar rokām saberzt ar sviestu, kamēr drupačas, pievienot eļlu, atkal saberzt. Pievienot nedaudz ledusauksta ūdens (ar TK, lai neielietu par daudz), kamēr sanāks mīksta, plastiska mīkla. Izrullēt to plānu, likt viegli ieeļļotā apaļā veidnē (kādi 24 cm) tā, lai mīklas malas par kādu cm augstākas par veidnes malām. Visu paredzēto pildījumam samaisīt kopā Uzkarsēt cepeškrāsni līdz 180 C. Liet pildījumu uz mīklas, ielocīt malas uz iekšu, likt krāsnī. Kad kūka (pēc kādām 15 minūtēm) sāks kļūt zeltaina gar mīklas malām, pārklāt ar foliju un cept vēl 15 minūtes. Viss.
Iespaidi: mana favorīte ir biezpiena- sulīga, sierīga, izcila gan otrajā, gan trešajā dienā. Sātīga, viegla, pilna olbaltumvielu:)) Taču sīpolu, protams, arī laba:)
Komentāri: var paeksperimentēt ar dārzeniem, noteikti tomāti- gan mazie čeriji, gan kaltētie, un olīvas nāks par labu.