ceturtdiena, 2012. gada 14. jūnijs

Ciemiņš un zilā siera-bumbieru kūka

Kā jau jūs pamanījāt, es neko nerakstu:) Tas tāpēc, ka otro nedēļu esmu vasarnīcā, kur ēdam siermaizes un gurķus. Neko negatavoju, neko nefotografēju, vakar atbraucu uz Rīgu un tad arī nebija jēgas neko darīt mājās- labāk izmantot unikālu gadījumu, ka bērns palicis vasarnīcā un paēst ārpus mājām. Savādāk vasara paies un konstatēšu, ka āra kafejnīcā pasēdēju vienu reizi. Nu, tā gan ir pāragra panika:)
Tātad- man nav nekā, ko parādīt, taču man ir draudzene Zviedrijā, kuru interesē iespēja nopublicēt kādu recepti blogā. Un es ar prieku dodu viņai šo iespēju. Tatad- Ieva un dažas viņas pārbaudītās un par labām atzītās receptes.
Un šo te es gatavošu uzreizi, kā tikai atgriezīšos Rīgā uz pāris dienām.Un recepti Ieviņa uzrakstīja pēc manas shēmas:) Tālākais teksts un bildes- Ievas, es tik iekopēju:)


Zilā siera un bumbieru pīrāgs
Silti iesaku – māja smaržo pasakaini, acīm prieks, ciemiņi priecīgi. Vislabāk kā kronis zviedru galdam. Receptes avots šeit 
Vajag:
125 g sviesta
1 glāzi miltu
2 ĒK auksta ūdens
Pildījumam:
3 olas
200 ml saldā krējuma (ar 35% tauku saturu)
100 ml piena
½ TK sāls
1/4 TK piparu
2 cietas šķirnes bumbierus
140 g zilā siera
Pus sauja ciedru riekstu, ja gribās
⃰  1 glāze = 250ml
Gatavošana:
Sajauc sviestu un miltus, lai izveidojas graudaina masa (visātrāk sajaukt ir tādās blendera tipa dzirnaviņās). Pieliek ūdeni un aši samīca mīklā.
Mīklu iemīca cepamajā formā, ar dakšu sabaksta, apsedz ar pārtikas plēvi un liek ledusskapī uz 30 min. atpūsties.
Uzsilda cepeškrāsni uz 200 C. Sakuļ olas ar saldo krējumu, pienu, sāli un pipariem.
Izņem no ledusskapja pīrāga pamatu, noņem pārtikas plēvi un 10 min. pacep.
Nomizo bumbierus, izgriež serdes un sagriež paplānās daiviņās. Sarīvē zilo sieru.
Tad pīrāga pamatu pilda ar sarīvēto sieru un bumbieriem, tā, lai arī zem bumbieriem būtu drusku siera. Ja kārojas, pārkaisa ar ciedru riekstiem.
Uzlej pīrāgam olu maisījumu, uzkaisa vēl drusku piparus, smukumam.
Cep cepeškrāsns viducī aptuveni 35-40 min.
Komentāri un iespaidi:
Īsts svētku pīrāgs, sāļš un gards, ļoti labs arī atdzisis. Visas garšas tik labi saskan. Vislabāk pasniegt cepšanas dienā, jo ledusskapī bumbieri pa nakti var pamainīt krāsu (ar garšu viss kārtībā).