piektdiena, 2010. gada 14. maijs

ananāsu gredzeni

Ļoti priecājos, ka komentējat un rakstat meilus un arī par jauniem sekotājiem. Nedaudz mulstu- vai man vajadzētu uz to kaut kā reaģēt, kaut ko rakstīt? Bet nu, liekas, tādas prakses nav. Priecāšos klusu:)
Taču šodien esmu apguvusi lodziņu ielikšanu, tas mani sajūsmina un tāpēc jaunpienācējiem- skaists klips.


Uz tad vēl šodien recepte.

Gredzeni ar ananāsiem
Kādreiz vienmēr saldētavā turēju saldētu kārtaino mīklu- mazums ko sagribēsies, mazums kādi ciemiņi ieklīdīs. Bet nu tad konstatēju, ka sagribas pārāk bieži, pārstāju pirkt. Šī recepte ir ideāla totāla slinkuma brīdī. Nekad nepērku nekādus kompotus un it īpaši- ananāsu, taču pēc šīs receptes radās iespaids, ka ananāsu gredzenu kārba ir saimniecībā noderīga manta.
Recepte tik daudz klīdusi krievvalodīgajā tīmeklī, ka autoru nekā nevaru nosaukt. Paldies viņam! Vajag:
Kārtainā mīkla
Ananāsu gredzeni (kompots)
Kukurūzas ciete
Pūdercukurs
Gatavošana:
Atkausēt mīklu, nedaudz izveltnēt, sagriezt plānās strēmelēs- kādu 2-3 cm platumā. Ar papīra dvieli nosusināt gredzenus, viegli apviļāt cietē. Aptīt gredzenus ar mīklu (izlaižot caur vidu). Likt cepeškrāsnī 200 C, cept, kamēr skaista zeltaina krāsa (varētu būt 20 min.). Pārkaisīt ar pūdercukuru.

jauna multene par Saimona kaķi

aaaa, beidzot iemācījos, beidzot sapratu ļodziņu noslēpumu!

žāvēto augļu braunijs

Man jau likās, ka parastās žāvēto augļu konfektes ir garšīgākas, taču mans bērns lūdz tikai šo pēc pirmās pagatavošanas.
Avots- Iris, cookschool.ru, мarika, Cook-Talk Forums
Vajag:
0.5 glāzes žāvētu vīģu (vai melnplūmju, vai aprikožu)
0.5 glāzes kaltētu ķiršu (vai dzērveņu)
¼ glāzes kakao pulvera (liela ēdamkarote ar kalnu)
1 glāze valriekstu
3 ĒK medus (var arī kļavu sīrupu)
Gatavošana: visu samalt, likt veidnē, sasaldēt stundu vai paturēt dažas stundas ledusskapī. Es iztaisīju desu pārtikas plēvē, man likās, ka tā ir ērtāk. Var arī savelt konfektes, ka no jebkuras citas kombinācijas.Komentāri: Lai nenobeigtu blenderi, nekādā gadījumā nemalt visu vienlaicīgi! Pa daļām. Varbūt nevajag tik daudz medus- uz pusi samazināt var bez problēmām.