sestdiena, 2013. gada 12. janvāris

Ievas laša-safrāna zupa

Ja kas, Ieva nav žurnāls, bet mana draudzene Zviedrijā, kura pa laikam publicē savas ļoti labās un pārbaudītās receptes šeit, ar tegu "Ievas receptes". Es tik ielieku, teksts un foto- Ievas. Šeit gribu piebilst, ka safrāna pulveri pie mums redzējusi neesmu, izskatās, ka tas ir ekvivalents lielai škipsnai safrāna pavedienu, izmērcētu ūdenī.

Laša-safrāna biezzupa
Šis ir viens no maniem dārgumiem recepšu kaudzē. Oriģinālreceptē tā ir zivju zupa, kuru var taisīt no mencas, saidas un citām zivīm. Es vienreiz izmēģināju ar lasi, un kopš tā laika taisu tikai tā. Avots šeit
Vajag:
1 sīpolu
1 – 2 burkānus (apm. 200 g)
8 kartupeļus, apm., tā lai ir zem 1 kg
2 ĒK olīveļļas
3 ĒK koncentrēta zivju buljona (var arī buljona kubiciņus)
1 litru ūdens
200 ml krējuma
1 paciņu safrāna pulvera (0,5 g)
sāli, piparus (ja grib, citronpiparus)
250 g ķirštomātiņu
500 g laša filejas
Gatavošana:
Nomizo un sasmalcina sīpolu. Nomizo kartupeļus un burkānus, sarīvē.
Katlā uz vidējas uguns uzsilda olīveļļu, un uzmanīgi pāris minūtes apcep sīpolus, burkānus un kartupeļus. Labāk šai brīdī mazāku uguni, savādāk ātri pierauj.
Pielej zivju buljonu un ūdeni, apmaisa, uzliek katlam vāku. Ļauj zupai pasautēties kādas 10 min. Iemaisa krējumu un safrānu, ļauj pāris minūtes pavārīties. Pieliek sāli, piparus.
Pārgriež uz pusēm ķirštomātiņus un liek klāt zupai.
Kubiņos sagriež laša fileju, liek katlā un uzmanīgi vāra minūtes 5 - 6.
Komentāri un iespaidi:
Noteikti var likt mazāk laša, jo pus kilograms uz šo zupas katlu ir ļoti daudz. Es parasti pērku saldētas laša filejas. Sātīga zupa. Katram novēlu reizi pa reizei virtuvē uzburt ko tādu, par ko pašam milzīgs prieks. Man vienmēr prieks par šo zupu. Garšīga vēl vismaz pus nedēļu.