sestdiena, 2010. gada 7. augusts

Piens un Madaras festivāls

Naktī garas tūres rezultātā nonācu "Pienā" (sen tur nebiju naktī bijusi). Pirms nedēļas biju tur viņu mini festivālā- tas bija ļoti labs. Nekā lieka, manierīga vai pārāk rafinēta. Vienkārši apbrīnojami dzīvs pagalms- pēc Rīgas standartiem. Šonakt, protams, "Piens" daudz vairāk bija līdzīgs pavisam parastam klubam- pat mūzika bija banāls umc umc. Bet nu tā anturāža vienalga ir patīkama un vide- samērā draudzīga. Vēl neliela robeža atšķir "Pienu"no citiem- nedaudz jaunāki un nedauz vairāk apdzērušies apmeklētāji- un nebūs tur jēgas iet.
Fotogrāfija no mini festivāla 01.08.-

Taču tas nav tas, ko es gribēju rakstīt- 14.08. atkal kaut kas līdzīgs notiks AB dambī. Šeit.

arābu salāti

paskatījos šorīt ziņas par to, aks notiek Maskavā un sapratu, ka mēs dzīvojam paradīzē. Arī 33 grādi ir izturami, kad teorētiski ir iespējama elpošana:(
Par ēdienu- ļoti labs risinājums šādam laikam. Salāti ir ļoti vienkārši un elementāri, taču sīka nianse tos padara neparastus un īpaši garšīgus.
Par nigel(l)u- tas ir garšaugs, indiešu virtuvē to sauc kalindži, krievu valodā- černuška. Tās ir mazas melnas sēkliņas- kā sezams, tiki savādākas formas. Smarža tām atraisās, apcepot eļļā. Izcilas pie plāceņiem, maizes. Rīgā esmu redzējusi tikai pie krišnaītiem, Barona ielā.
Avots- cookschool.ru, Татуся
Vajag:
1 pitas maize, sagriezt nelielos kvadrātiņos
2 tomāti
1 gurķis
1 paprika
1 mazs sīpols
zaļumi (pētersīļi, kinza, piparmētras- ne dilles!)
olīveļļa (vai arī argana eļļa vai kāda cita izteiksmīga)
nigel(l)a. Ja nav iespējams tikt pie nigellas- var arī kumīnu vai sezamu.
Gatavošana:Dārzeņus un zaļumus sagriezt ne pārāk smalki, apslacināt ar eļļu, pasālīt. Uz nelielas pannas dažas minūtes apcept pitu ar nigellas sēkliņām un nelielu olīveļļas daudzumu- kamēr pitas gabaliņi kļūs kraukšķīgi. Pievienot salātiem, uzreiz ēst.