trešdiena, 2011. gada 28. decembris

kanēļa-ķirbja maizītes

nav jau tā, ka mēs grimstam pārmērībās- nē, es pat neko negatavoju, jo kāda vajadzība ir kustēties mājā, kur vesels plaukts pilns ar saldumiem. Un viss, kas nav salds, ir paprikas-sīpolu salāti un griķi- ne pārāk iedvesmojoši blogam:) Taču man ir dažas receptes, kuras gribu ielikt gada beigās, jo tās bija labas.
Smalkmaizītes ir mans guilty pleasure Nr.1. Es tās praktiski nekad necepu, jo nespēju apstāties. Un "Salā" neeju. Glābj mani tas, ka man ir savas prasības pret tām un mani nespēj ievest kārdinājumā "Mārtiņa beķereja" (atšķirībā no mana bērna, kurš ir uzticāmākais MB fans:))
Taču pāris reizes gadā mēs rīkojam bulku svētkus. Tad es precīgā satraukumā meklēju iedvesmojošu recepti, kuras iznākumu varētu apzīmēt ar krievu vārdu сдобный- nezinu, kā to paskaidrot. Tāds, kurš nemaz neatgādina maizi, kas ir sviestains, mīksts un smaržīgs un neatstāj viduklim nekādu izredžu. Tad mēs ar bērnu jaucam, mīcam, rullējam, cepam un rūpīgi piemeklējam filmu, kas cienīga būt skatītai šādu bulku pavadījumā (jā-ja, pilns komplekts Briesmīgo Ieradumu)
Tātad, šogad man ir stāsts par Čelsijas maizītēm no žurnāla "Garšīgs"- nākamreiz, jo recepte ir tikai uz papīra. Un šīm, no bloga nelly-z.livejournal.com. Ļoti uzticams, daudzveidīgs un labs blogs.
Neko sev ievadiņš:))
Vajag (12 lielām bulkām):
245 g ķirbja biezeņa
2 lielas olas
58 g ūdens (nu, amerikāņu vienību konvertācija:))
58 g mīksta sviesta
apt.490 g miltu
29 g sausā piena
2 TK sausā rauga
3 ĒK (45 g) brūnā cukura
1.5 TK sāls
1 TK kanēļa
1/4 TK malta ingvera
1/4 TK maltu krustnagliņu
nedaudz sviesta mīklas pārziešanai
Kanēļa pildījumam:
1 ĒK malta kanēļa
1/4 gl brūnā cukura
1/4 gl baltā cukura 
kaltētas dzērvenes vai rozīnes (es liku arī riekstus)
veidne 22.5x22.5 cm
Glazūrai
1 gl (115 g) pūdercukura
2-3 karsta ūdens vai piena
Gatavošana:
1. Pagatvot mīklu: sajaukt visas sastāvdaļas, samīcīt mīkstu mīklu, pārklāt ar plēvi un atstāt siltā vietā uz kādu pusotru stundu, kamēr mīkla nedubultosies.
2. Izveidot maizītes: izveltnēt mīklu taisnstūrī apm 55x35 cm. Pārziest ar kausētu sviestu. Pārkaisīt ar cukura un kanēļa maisījumu, atstājot brīvas augšējo un apakšējo malu. Var arī pievienot rozīnes. Sākot no augšas sarullēt mīklu, diezgan blīvi, cenšoties ar pirkstiem, nevis plaukstām. sagriezt šķēlēs ap 2.5-3 sm.
3. Likt iesviestotā veidnē, atstājot starp bulciņām nedaudz vietas-tā, lai uzrūstot, tās saplūst vienā milzu bulkā:). Atstāt siltā vietā uz pusstundu. 
4. Pa to laiku uzkarsēt krāsni līdz 190 C. Cept 25-30 minūtes vai kamēr maizīts zeltainas. Izņemt no krāsns, atstāt uz 5 minūtēm, tad apgāzt uz restes un nedaudz atdzesēt.
5. Likt atpakaļ veidnē, pārliet ar glazūru. Tās pagatavāanai iesijāt pūdercukuru traukā un pa karotei pieliet šķidrumu, maisot. Ēst siltas.
Iespaidi: burvīgas! Smaržīgas, saldas, mīkstas... ļoti labas. Un to pagatavošana ir pa spēkam arī tiem, kas nav lieli bulku speciālisti, noteikti.