trešdiena, 2011. gada 16. februāris

ļoti vienkāršas pusdienas

Īstenībā tās nebija vienas pusdienas, būtu tomēr par traku apvienot kartupeļus un 35% saldo krējumu:)
Kartupeļu recepti/ideju ieraudzīju sekošanas sarakstā, blogā Absolūts ēd, paldies autorei! Linku uz recepti nelikšu, diemžēl tas ir blogs, ar kuru manam datoram neiet, uzkaras konsekventi.
Krāsnī cepti katupeļi ar ķiplokiem
Vajag:
nomizoti kartupeļi,
ķiploki, sagriezti plāksnītēs
nedaudz sviesta
Gatavošana:
Kartupelus sagriezt ne līdz galam (lai viena mala saturētu kopā; autore iesaka griezt uz karotes), spraugās salikt ķiploku. Likt iesviestotā cepamajā formā, pasalīt, var uzlikt sviesta gabaliņus pa virsu. Cept 200 C 40-60 minūtes (man sanāca precīzi stunda, otru pusstundu zem folijas).
Komentāri: vienkārši un protams ļoti garšīgi.
Biezpiena krēms ar žāvētiem ķiršiem

Faktiski jau tā ir slavas dziesma ķiršu sukādēm, kuras tagad tirgo "Bērnu pasaules"1.stāvā kaut kāda lauku saimniecība. Ļoti skaistas un kiršu garša tām nav pilnībā iznīdēta.
Vajag:
600 g biezpiena, izberzt caur sietu (jā-jā, bez tā nesanāks)
3-4 ĒK brūnā cukura
kārbiņa ķiršu sukāžu (laikam kadi 50 g)
pāris pilieni vaniļas esences
250 ml saldā krējuma
Gatavošana:
Saputot krējumu ar cukuru, esenci. Akurāti sajaukt ar caurberzto biezpienu un sagrieztām sukādēm. Atstāt aukstumā uz pāris stundām.

4 komentāri:

 1. Tavs dators boikotē manu blogu? :D

  Mmm.. labi, ka tagad ēdu ar biezpienu un aprikozēm pildītas pankūkas. Citādi skatoties uz Tavu biezpiena krēmu man vajadzētu siekaloties. :)

  AtbildētDzēst
 2. Ilze, man tas rada lielas problēmas, jo es visai bieži redzu pie Tevis kaut ko, ko gribu izlasīt vai iekomentēt! Taču dīvainākais ir tas, ka šādi uzvedas arī darba dators, kurš atšķirībā no māju vecā laptopa ir ļoti jaudīgs. Nesaprotu, kas par vainu:(

  Es arī tikko paēdu, tāpēc mierīgi varu lasīt par pildītām pankūkām:D

  AtbildētDzēst
 3. Katrā ziņā dīvaini, nebiju neko tādu dzirdējusi, es visur tieku klāt, ir jau reizes, kad pārlūkprogramma ir pie vainas, man arī tā ir mistika, kapēc vienu lapu Chrome never, bet Mozilla ver. Bet caur vienu vai otru tieku klāt kārotajam. :)
  Varbūt Taviem datoriem ir kāds personisks zobs uz manu datoru... :D

  AtbildētDzēst